Reprezentant Nigerii został nowym graczem Anwilu!

anwil_wloclawek29-letni Chamberlain Oguchi został nowym zawodnikiem Anwilu Włocławek. Reprezentant Nigerii jest rzucającym obrońcą i będzie starterem w zespole Igora Milicića. Ostatnio, zawodowo, grał w sezonie 2012/2013 , następnie odbywał karencję ze względu na dyskfalifikację za doping.

 

Nigeryjczyk sezon 2012/2013 spędził w 3 klubach. Grając w Maine Claws (NBDL), Spartak Primorie (PBL) oraz Herbalife Gran Canaria (ACB) zdobywał łącznie średnio 10.4 punktu, 2.8 zbiórki oraz 1.4 asysty.

 

 

Do szczególnych osiągnięć koszykarza można zaliczyć m.in. świetny indywidualny występ przeciwko Francji podczas Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku. Zdobywał w tym meczu 35 punktów w ciągu 33 minut, trafiając przy tym 8 trójek!

 

Mierzący 198cm zawodnik aktualnie jest na zgrupowaniu kadry Nigerii przed AfroBasketem 2015. Do Włocławka przyjedzie po zakończeniu turnieju w Tunezji. Obok rzucającego obrońcy działacze Anwilu zamierzają pozyskać jeszcze niskiego skrzydłowego oraz centra. Przygotowania do sezonu Rottweilery rozpoczną 17 sierpnia.

Aktualizacja:Kontrakt z Chamberlainem Oguchim został podpisany na sezon 2015/2016. Zawiera jednak klauzulę buy-out, która za kwotę odstępnego pozwala innemu klubowi wykupić jego umowę w terminie do 31 grudnia 2015.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *