Tiller wraca do PLK, znów pod skrzydła Szczubiała. Skład Polpharmy rośnie

profile_dariusz_szczubiałPo dwóch latach spędzonych w lidze holenderskiej, amerykański obrońca – J.T. Tiller – powraca na nasze ligowe parkiety i będzie występował w ekipie Polpharmy Starogard Gdański. 27-letni ex zawodnik Siarki Tarnobrzeg związał się z klubem z Kociewia jednoroczną umową. Co dobre dla kibiców Farmaceutów, klub w końcu ruszył z ofensywą transferową i od paru dni skutecznie kompletuje skład. Aktualnie czekamy jeszcze na kolejnych – dwóch – Amerykanów oraz być może jeszcze jednego, krajowego, gracza.

Ruchy transferowe w ekipie Dariusza Szczubiała ruszyły w połowie poprzedniego tygodnia. Najpierw klub oficjalnie poinformował o angażu Marcina Fliegera (ex Wilki Morskie Szczecin), następnie Romana Szymańskiego (ex Asseco). Zaraz potem dobrą informacją dla kibiców okazał się powrót do zespołu , weterana PLK, 32-letniego Michaela Hicksa (miał przerwę od gry). Kolejnymi nabytkami kociewiaków okazali się silni skrzydłowi – Daniel Grujić (ex Asseco) i Tomasz Wojdyła (ex Start Lublin). Ostatnim nabytkiem – jak na razie – okazał się były gracz Legii (niski skrzydłowy) Arkadiusz Kobus.

Wracając do głównego transferu Kociewskich Diabłów, Tiller w ostatnim sezonie dla drużyny Landstede Basketball zdobywał średnio 9 punktów i zaliczał 4,85 as. na mecz. Teraz ma być liderem ofensywnie nastawionej Polpharmy. Czy spełni swoje zadanie i da więcej zwycięstw kociewiakom aniżeli podczas sezonu 2014-15? (7)

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *