Hosley (znów) poza Stelmetem, zagra w Rosji

Hosley

Hosley

Drugi raz po zdobyciu Mistrzostwa Polski ze Stelmetem , najlepszy gracz finałów PLK opuszcza naszą ligę. 31-letni Quinton Hosley po poprzedniej , włoskiej przygodzie z Virtusem Rzym, tym razem wyruszy za naszą wschodnią granicę i zasili Krasnye Oktyabr. Co ciekawe, spotka tam byłego gracza Stelmetu Zielona Góra, R.T. Guinna (który parafował umowę z Rosjanami przed 48 h).

14 pkt, 6 zb i 4 as – średnio zdobywane na mecz – tak w wielkim skrócie wyglądał wkład w każde spotkanie wnoszone przez topowego skrzydłowego Tauron Basket Ligi. Amerykanin, który jest świetnie znany w Europie po kolejnych udanych rozgrywkach w lidze polskiej oraz na parkietach Eurocup mógł przebierać w różnych ofertach. Zespoły ligi tureckiej czy włoskiej pragnęły mieć gwiazdę PLK w swoich składach, ale ostatecznie wybrał on wysoce lukratywną propozycję ze strony rosyjskiej.

W ekipie „Czerwonego Października” roi się od zmian w składzie, obok wspomnianego na wstępie Amerykanina R.T. Guinna, nowy trener – Kiril Bolshakov –  dostał JaJuana Johnsona (Besiktas), D.J. Coopera (Panathinaikos) czy Dmitri Sokolova (Uniks). Te wszystkie roszady to również efekt słabej pracy poprzedniego trenera, Dirka Baurmanna (ex kadra Polski) oraz „tylko” 12 miejsca w lidze. Czy wszechstronny w obronie i w ataku Hosley będzie miał wpływ na poprawę wyników nowego zespołu?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *