Borovnjak kolejnym graczem przebudowanego Śląska

26-letni Sasa Borovnjak to kolejny po Witaliju Kovalence oraz Mateuszu Jarmakowiczu – podkoszowy – który ma stanowić o sile autorskiego pomysłu Mihailo Uvalina. Serbski zawodnik mierzy 206 cm wzrostu i jest bratem dobrze znanego z występów w Zielonej Górze – Dejana Borovnjaka.

Śląsk bardzo powoli rozkręcał transferową karuzelę, ale ostatnie dni przyniosły zwiększenie tempa oraz angaże Witalija Kovalenki, Mateusza Jarmakowicza i Michała Jankowskiego. Wczoraj strenicy 17-krotnego Mistrza Polski ogłosili angaż Rashada Maddena (obrońca-skrzydłowy o wzroście 196 cm po uczelni Arkansas w NCAA) a dziś przedstawili nam absolwenta Penn State.

26-letni Borovnjak ostatni sezon spędził w trzeciej lidze hiszpańskiej, gdzie dla Zarnotza Saskibaloi Tardea notował średnie 15 pkt i 7 zb. Wcześniej reprezentował barwy greckiego Ikarosa i hiszpańskiej Gran Canarii. Czy przebojem i niczym jego brat wedrze się na parkiety PLK?

Pin It

3 komentarze/y

  1. Na razie Śląsk nie zatrudnił Grega Surmacza, pojawiły się tylko plotki transferowe z jego udziałem. Podpisał natomiast Mateusza Jarmakowicza. Poza tym nie Saso, tylko Sasa, poprawcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *