Mikołaj Witliński oficjalnie w AZS Koszalin

Nowym zawodnikiem AZS-u Koszalin został Mikołaj Witliński – 19-letni podkoszowy (może grać na ‚4 lub ‚5) był łączony z Akademikami już od kilku tygodni, dopiero dziś jednak wiadomość o jego transferze została oficjalnie potwierdzona.
Witliński w poprzednim sezonie grał w Anwilu Włocławek – w 27 spotkaniach notował średnio 3,9 punktu oraz 3,2 zbiórki na mecz.

Witliński to reprezentant Polski U-20, a wcześniej U-18, i jeden z liderów kadry, która ostatnio uczestniczyła w Eurobaskecie. Dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi (mierzy 207 cm), pozwalającymi mu na grę zarówno tyłem jak i przodem do kosza, dobrze radzi sobie także w walce na tablicach.

– Podpisanie kontraktu z AZS było dla mnie łatwą decyzją. Duże znaczenie miała osoba trenera Davida Dedka, który przedstawił mi bardzo konkretnie moją rolę w zespole i przekonał do swojej wizji gry. Mimo, iż miałem kilka innych propozycji Koszalin jest zdecydowanie najlepszym miejscem dla rozwoju mojej kariery – skomentował podpisanie kontraktu z AZS, Mikołaj Witliński.

Mikołaj Witliński jest ósmym zawodnikiem w składzie AZS-u Koszalin na sezon 2015/2016. Wcześniej kontrakty podpisali: Krzysztof Szubarga, Piotr Dąbrowski, Artur Mielczarek, Maciej Kucharek, Marcin Dymała, Szymon Łukasiak i Devon Austin.
Klub planuje zakontraktować jeszcze jednego Polaka, skład dopełni zaś trzech graczy zagranicznych.

Wojtek Konieczny

Fan NBA od dziecka (stąd pomysł na stronę Retro NBA). Posiadacz kolekcji własnoręcznie zrobionych kart o każdym klubie i wielkiej encyklopedii NBA w zeszycie 80-kartkowym powstałej w czasach, gdy nie było jeszcze Internetu... Specjalizacja - wykresy, tabele, statystyki. W wolnych od koszykówki chwilach filolog i nauczyciel polskiego :).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Skiba z drugim podejściem do Anwilu

32-letni reprezentat Polski - Robert Skibniewski - po miesiącach spędzonych bez gry na parkietach Tauron Basket Ligi zdecydował się na...

Zamknij