Mateusz Jarmakowicz jednak w Śląsku

Mateusz Jarmakowicz jest kolejnym zawodnikiem wybranym do talii Mihailo Uvalina. Wrocławianin dołączył do Kamila Chanasa, Michała Jankowskiego oraz braci Norberta i Maksyma Kulonów.

 

Mimo, że Jarmakowicz jest wychowankiem Śląska to w pierwszym zespole Trójkolorowych zadebiutuje dopiero w przygotowaniach do sezonu 2015/2016. Jego droga do drużyny Mihailo Uvalina wiodła przez juniorskie drużyny Benettonu Treviso i Realu Madryt oraz wiele polskich miast. W minionym sezonie Jarmakowicz notował średnio 11,1 punktu i 4,1 zbiórki w meczu.

 

Uważam, że to jest dobry moment, abym wrócił do Śląska. Mam 27 lat jestem w dobrej formie fizycznej, mam doświadczenie z parkietów i myślę, że może to tylko zaprocentować – o swoim powrocie do Wrocławia mówił Jarmakowicz. – Staram się być coraz lepszym zawodnikiem i ciężko na to pracuję. Moje przygotowania do sezonu rozpoczęły się dwa miesiące temu w hali przy Mieszczańskiej. Zawsze stawiam sobie wysokie cele. Chcę dawać wszystko na boisku, chcę, aby moja drużyna wygrywała i chcę godnie reprezentować Śląsk. – zapewniał nas po podpisaniu kontraktu.
Kolejny wrocławianin w nowobudowanym zespole ma poszerzyć rotację wśród polskich zawodników, której skład jest jeszcze niepełny. Mateusz Jarmakowicz w Śląsku zagra z numerem 10 na koszulce.
źródło: wks-slask.pl
Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *