Giełda TBL 2015 – Wszystkie transfery – 7.11.15

stelmet_zielona_goraStelmet BC Zielona Góra:
Wolni/bez kontraktu: Russell Robinson,
Przyszli: Vlad-Sorin Moldoveanu (PGE Turów Zgorzelec), J.R Reynolds (KK Buducnost Voli Podgorica), Karol Gruszecki (Czarni Słupsk), Mateusz Ponitka (Telenet Ostenda, Belgia), Dee Bost (Trabzon, Turcja), Szymon Szewczyk (AZS Koszalin), Dejan Borovnjak (Zenit St. Petersburg), Nemanja Djurisić (NCAA), Marcel Ponitka (powrót)
Zostali: Saso Filipovski (trener), Łukasz Koszarek, Adam Hrycaniuk, Przemysław Zamojski
Odeszli: Kamil Chanas (Śląsk Wrocław), Aaron Cel (AS Monaco, Francja), Patryk Pełka (MOSiR Krosno), Maciej Kucharek (AZS Koszalin), Jure Lalić (Krka Novo Mesto, Słowenia), Chevon Troutman (Orléans Loiret Baskett, Francja), Quinton Hosley (Krasny Oktyabr, Rosja), Marek Zywert (Czarni Słupsk)
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną: zespół zamknął skład

 

turow_zgorzelecPGE Turów Zgorzelec:
Wolni/bez kontraktu:
Przyszli: Piotr Ignatowicz (trener), Piotr Niedźwiecki (Górnik Wałbrzych), Damontre Harris (Campbellsville), Jovan Novak, Daniel Dillon (Ordea, Rumunia), Denis Krestinin (Jelgava, druga liga łotewska), Cameroon Tatum (testy) , Tomasz Prostak (Astoria Bydgoszcz).
Zostali: Filip Dylewicz, Mateusz Kostrzewski, Jakub Karolak, Michael Gospodarek
Odeszli: Damian Kulig (Trabzonspor, Turcja), Miodrag Rajković, Vlad-Sorin Moldoveanu (Stelmet Zielona Góra), Mardy Collins (SIG Strasbourg, Francja), Michał Chyliński (Telekom Basket Bonn, Niemcy) Chris Wright (Maccabi Rishon, Izrael), Tony Taylor (Enisey Krasnojarsk, Rosja), Nemanja Jaramaz  (Buducnost Voli), Olek Czyż (Giorgio Tesi Group Pistoia), Kyryło Natiażko (Szolnoki, Węgry)
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną:

 

energa_czarniEnerga Czarni Słupsk:
Wolni/bez kontraktu:
Przyszli: Demonte Harper (Enel Brindisi, Włochy), Marek Zywert (Stelmet BC), Caneen Cunningham (NCAA), Cheikh Mbodj (Banco Di Sardegna, Włochy), Folarin Campbell (Upea Capo d’Orlando) i Derrick Nix (Entente Orleans)
Zostali: Donaldas Kairys (trener), Mantas Cesnauskis, Kacper Borowski, Łukasz Seweryn, Tomasz Śnieg, Jarosław Mokros, Jerel Blassingame
Odeszli: Michał Nowakowski (King Wilki Morskie Szczecin), Callistus Eziukwu (Energia Rovinari, Rumunia), Kyle Shiloh (BC Timisoara, Rumunia, dalej Kouvot, Finlandia), Karol Gruszecki (Stelmet Zielona Góra), Drago Pasalić (KK Zadar)
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną: 

 

rosa_radomRosa Radom:
Wolni/bez kontraktu: Mike Taylor, Uros Mirković,
Przyszli: Milan Majstorović (Falco KC Szombathely, Węgry), Seid Hajrić (Anwil Włocławek), Torey Thomas (Aris Thessaloniki, Grecja), C.J. Harris (VEF Ryga, Łotwa), Igor Zaytsev (Khimik, Ukraina)
Zostali: Damian Jeszke, Daniel Szymkiewicz, Kim Adams, Michał Sokołowski, Robert Witka, Jakub Schenk, Łukasz Bonarek, Filip Zegzuła
Odeszli: Jakub Zalewski (Jezioro Tarnobrzeg), Łukasz Majewski (King Wilki Morskie Szczecin), Danny Gibson (Polski Cukier Toruń), John Turek (koniec kariery)
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną: zespół zamknął skład

 

asseco_gdyniaAsseco Gdynia:
Wolni/bez kontraktu: Rafał Stefanik,
Przyszli: Tane Spasev (trener), Anthony Hickey (Oklahoma, NCAA), Dorde Kaplanovic (Crvena Zvezda), Emir Ahmedović i Maxim Morozov
Zostali: Przemysław Żołnierewicz , Sebastian Kowalczyk, Filip Matczak, Piotr Szczotka, Jakub Parzeński, Wojciech Czerlonko, Przemysław Frasunkiewicz
Odeszli: David Dedek (AZS Koszalin), Chris Paredes, Lazar Radosavlijević (Energia Rovinari, Rumunia), Roman Szymański (Polpharma), Daniel Grujić (Polpharma), Ovidijus Galdikas (Gran Canaria, Hiszpania), A.J Walton (AZS Koszalin),
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną:

 

AZS Koszalin:
Wolni/bez kontraktu: Adam Kadej, Ivan Radenović, Oskar Rybicki
Przyszli: David Dedek (Asseco Gdynia), Szymon Łukasiak, Marcin Dymała (GKS Tychy), Maciej Kucharek (Stelmet BC Zielona Góra), Mikołaj Witliński (Anwil Włocławek), Igor Wadowski (WKK ProBiotics Wrocław), Chaisson Allen, Patrik Auda (Polfarmex), A.J Walton (Asseco Gdynia)
Zostali: Devon Austin, Piotr Dąbrowski, Artur Mielczarek, Krzysztof Szubarga, Ras’Had James
Odeszli: Kostas Flevarakis, Szymon Szewczyk, Qyntel Woods (Cholet Basket, Francja), Dante Swanson (koniec kariery?), Goran Vrbanc, Piotr Stelmach (Anwil), Łukasz Pacocha (Spójnia Stargard Szczeciński), Juice Brown, Chaisson Allen
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną:

 

slask_wroclawWKS Śląsk Wrocław:
Wolni/bez kontraktu: Lawrence Kinnard
Przyszli: Kamil Chanas (Stelmet BC Zielona Góra), Mihailo Uvalin (trener), Michał Jankowski (Polski Cukier Toruń), Mateusz Jarmakowicz (Polpharma Starogard Gdański), Witalij Kowalenko (King Wilki Morskie Szczecin), Rashad Madden (Arkansas Razorbacks), Sasa Borovnjak (Zarnotza Saskibaloi Taldea, Hiszpania), Jarvis Williams (Murray, NCAA, USA), Artur Wnętrzak (rezerwy), Wojciech Jakubiak (Czarni Słupsk), Mateusz Stawiak (Wilki Morskie Szczecin), Anthony Smith (druga liga francuska), Maurice Sutton (NBDL, USA), Brandon Heath (liga libańska)
Zostali: Maksym Kulon, Radosław Hyży (asystent trenera)
Odeszli: Emil Rajković, Michał Gabiński (Polfarmex Kutno), Łukasz Wiśniewski (Polski Cukier Toruń), Jakub Dłoniak (MKS Dąbrowa Górnicza), Robert Tomaszek (Anwil Włocławek), Aleksandar Mladenović (BCMU Pitesti, Rumunia), Roderick Trice (Ludwigsburg, Niemcy), Denis Ikovlev (Steaua CSM Bucuresti, Rumunia), Sasa Borovnjak, Vuk Radivojević (Igokea, Bośnia i Hercegowina)
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną:

 

trefl_sopotTrefl Sopot:
Wolni/bez kontraktu:Bojan Popović,
Przyszli: Moran Martić (trener), Piotr Śmigielski (Wikana Start Lublin), Greg Surmacz (Anwil), Josip Bilinovac (SH Siroki), Ater Majok (Los Angeles D-Fenders, NBDL), Tyreek Duren (NCAA, USA)
Zostali: Paweł Dzierżak, Marcin Dutkiewicz, Grzegorz Kulka, Marcin Stefański, Artur Włodarczyk, Sławomir Sikora
Odeszli: Mariusz Niedbalski, Paweł Leończyk (King Wilki Morskie Szczecin), Eimantas Bendzius (Río Natura Monbús, Hiszpania), Tautvydas Lydeka (San Lorenzo de Almagra), Michał Michalak (Polski Cukier Toruń), Willie Kemp (Targu Mures, Rumunia), Sarunas Vasiliauskas (BC Prienai, Litwa), Jakub Koelner (BC Slam Stal Ostrów)
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną:

 

Polski Cukier Toruń:
Wolni/bez kontraktu: Żarko Comagić,
Przyszli: Jacek Winnicki, Łukasz Wiśniewski (Śląsk Wrocław), Bartosz Bochno (Polpharma Starogard Gdański),Michał Michalak (Trefl), Danny Gibson (Rosa Radom), Markeith Cummings (Sioux Falls Skyforce, D-League), Stevan Milosevic (Petrochimi Bandar, Iran) , Maksym Korniyenko (Chimki Luznyj)
Zostali: Krzysztof Sulima, Aleksander Perka, Kacper Radwański, Adam Lisewski
Odeszli: Milija Bogicević, Marcin Nowakowski (King Wilki Morskie Szczecin), Jarosław Zyskowski (Polfarmex Kutno), Will Franklin (CSM Oradea, Rumunia), LaMarshall Corbett (Treviso Basket, Włochy), Michał Jankowski (Śląsk Wrocław), Sean Denison (Socar Petkim Izmir, Turcja),
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną:

 

polfarmex_kutnoPolfarmex Kutno:
Wolni/bez kontraktu: Szymon Pawlak, January Sobczak,
Przyszli: Michał Gabiński (Śląsk Wrocław), Thomas Knight (Joenssun Kataja Basket), Jarosław Zyskowski Junior (Polski Cukier Toruń), A.J Parker (Orkide Gediz USK), Michael Fraser (Homenetmen Beirut)
Zostali: Bartłomiej Wołoszyn, Grzegorz Grochowski, Mateusz Bartosz , Jacek Jarecki, Marcin Malczyk, Kevin Johnson
Odeszli: Kamil Łączyński (Anwil Włocławek), Kwamain Mitchell (BK Ventspils, Łotwa), Krzysztof Jakóbczyk (Sokół Łańcut), Patrik Auda (AZS Koszalin), Thomas Knight  (kontuzja!)
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną: zespół zamknął skład

 

mks_dabrowa_gorniczaMKS Dąbrowa Górnicza:
Wolni/bez kontraktu:  Maciej Piszczek, Łukasz Majchrowski, Jakub Załucki, Adam Metelski, Piotr Zieliński, Marcin Wit,
Przyszli: Jakub Dłoniak (Śląsk Wrocław), Piotr Pamuła (Anwil Włocławek), Todd O’Brien (Oita Heat Devils), Rashaun Broadus (BC Juventus), Sam Dower (BK Valmiera), Eric Williams
Zostali: Paweł Zmarlak, Mateusz Dziemba, Marcin Piechowicz, Patryk Wieczorek, Bartosz Wróbel, Przemysław Szymański
Odeszli: Myles McKay (ESSM Le Portel Cote d’Opale, Francja), Ken Brown (Groningen, Holandia), David Weaver (Afyonkarahisar Belediye, Turcja), Grzegorz Małecki (Start Lublin), Dalton Pepper (NPC Rieti), Todd O’Brien 
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną: zespół zamknął skład

 

anwil_wloclawekAnwil Włocławek:
Wolni/bez kontraktu: Hrvoje Kovacević,
Przyszli: Igor Milicić (trener), Kamil Łączyński (Polfarmex Kutno), Bartosz Diduszko (Wikana Start Lublin), Fiodor Dmitrev (Dżukija Olita, Litwa), Grzegorz Kukiełka (Polpharma Starogard Gdański), Robert Skibniewski (Śląsk Wrocław), Robert Tomaszek (Śląsk Wrocław), Piotr Stelmach (AZS Koszalin), Chamberlain Oguchi (Gran Canaria), David Jelinek (Usak Sportlif, Turcja), Zane Knowles (liga japońska), Kamil Hanke, Kurt Looby (Panelefsiniakos AOK), Kervin Bristol
Zostali: Adrian Warszawski
Odeszli: Predrag Krunić, Krzysztof Krajniewski (MOSiR Krosno), Seid Hajrić (Rosa Radom), Konrad Wysocki (Crailsheim Merlins), Arvydas Eitutavicius, Andrea Crosariol, Deonta Vaughn (Petrolina AEK Larnaca, Cypr), Mikołaj Witliński (AZS Koszalin), Maciej Raczyński (Spójnia Stargard Szczeciński), Greg Surmacz (Trefl Sopot), Chase Simon (ICL Manresa), Zane Knowles, Kurt Looby
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną: zespół zamknął skład

 

king_wilki_morskie_szczecin2King Wilki Morskie Szczecin:
Wolni/bez kontraktu: Cashmere Wright, Radosław Bojko, Karol Nowacki
Przyszli: Marek Łukomski (trener), Paweł Leończyk (Trefl Sopot), Marcin Nowakowski (Polski Cukier Toruń), Jakub Garbacz (GKS Tychy), Łukasz Majewski (Rosa Radom), Korie Lucious (Keravnos Strovolou, Grecja), Michał Nowakowski (Energa Czarni Słupsk), Mateusz Stawiak (Politechnika Gdańska), Frank Gaines (NBDL, USA), C.J. Aiken (ex St. Joseph, NCAA).
Zostali: Uros Nikolić, Paweł Kikowski, Maciej Majcherek
Odeszli: Mihailo Uvalin, Karol Pytyś (Spójnia Stargard), Rodney Green (Szolnoki Olajbanyasz,Węgry), Ivan Marinković (KK Zadar, Chorwacja), Vitaliy Kovalenko (Śląsk Wrocław), Marcin Flieger (Polpharma Starogard Gdański)
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną: zespół zamknął skład

wikana_start_lublinStart Lublin:
Wolni/bez kontraktu: Jakub Szczepaniak, Sebastian Szymański, Paweł Kowalski, Isaac Wells,
Przyszli: Adam Myśliwiec (Stalma AZS UMCS Lublin), Jan Grzeliński (Canisius College), Marcin Salamonik (Miasto Szkła Krosno), Grzegorz Małecki (MKS Dąbrowa), Trency Jackson i Rob Poole (NCAA), Igor Chumakov (SK Cherkasy), Andre Stringer (Maine Red Claws, NBDL), Nick Kellogg (Batumi, Gruzja)
Zostali: Bartosz Ciechociński, Wojciech Hałas, Alan Czujkowski, Jarosław Trojan
Odeszli: Bryon Allen (Al Qadisia, dalej Roseto Sharks), Bartosz Diduszko (Anwil Włocławek), Łukasz Diduszko (Polpharma), Tomasz Wojdyła (Polpharma Starogard Gdański), Piotr Śmigielski (Trefl Sopot), Robert Lewandowski (zakończył karierę), Andre Stringer, Robert Lewandowski (koniec kariery)
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną: 

 

polpharma_starogard_gdanskiPolpharma Starogard Gdański:
Wolni/bez kontraktu: Aleksander Lebiedziński, Piotr Robak, Jessie Sapp, Filip Struski
Przyszli: Tomasz Wojdyła (Wikana Start Lublin), Marcin Flieger (King Wilki Morskie Szczecin), J.T. Tiller, Roman Szymański i Daniel Grujić (Asseco), Michael Hicks (powrót), Arkadiusz Kobus (Legia Warszawa), Łukasz Diduszko (Start Lublin), David Brown (Michigan State, NCAA), Justin Ward (Inter Bratysława), Tomasz Krzywdziński (Astoria Bydgoszcz), Kevin Bailey (Portland Pilots)
Zostali: Szymon Długosz
Odeszli: Anthony Miles (Energa Targiu Jiu – Rumunia), Bartosz Bochno (Polski Cukier Toruń), Grzegorz Kukiełka (Anwil Włocławek), Mateusz Jarmakowicz (Śląsk Wrocław), Tony Meier (Apollon Patras), Evan Ravenel (liga japońska), Maciej Strzelecki, David Brown (kontuzja)
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną:

 

siarka_jezioro_tarnobrzegJezioro Tarnobrzeg:
Wolni/bez kontraktu:
Kevin Wysocki, Daniło Kozlov, Craig Williams, Josh Miller
Przyszli: Jakub Zalewski (Rosa Radom), Łukasz Paul (GTK Gliwice), Eugene Harris (SK Dnipro Azot Dniprodzerzhynsk), Gary Bell (Gonzaga, NCAA, USA), Zach Robbins (NCAA)
Zostali:
Daniel Wall, Kacper Młynarski, Jakub Patoka, Piotr Wojdyr, Wiktor Rycerz, Piotr Wolski, Kamil Karliński i Piotr Pandura
Odeszli:
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną:

 

Stal Ostrów Wielkopolski:
Wolni/bez kontraktu:
Adrian Suliński, Łukasz Olejnik, Wojciech Żurawski
Przyszli: Adam Kaczmarzyk (MKS Znicz Basket Pruszków), Zoran Sretenović (trener), Marcin Sroka (bez klubu), Curtis Millage (U BT Cluj-Napoca), DeShawn Delaney (New Mexico, NCAA), Darrius Garrett, Jakub Koelner (Trefl Sopot), Alexis Wangmene
Zostali:  Tomasz Ochońko, Adrian Mroczek-Truskowski, Wojciech Pisarczyk, Mateusz Zębski, Mikołaj Spała
Odeszli:
Tomasz Andrzejewski (Legia Warszawa), Dawid Adamczewski (KKS Noteć Inowrocław), Szymon Milczyński (Jamalex Polonia 1912 Leszno), Nikodem Sirijatowicz (Jamalex Polonia 1912 Leszno), Darrius Garrett
Zainteresowanie/Prawdopodobnie zostaną:

 

 

 

Ostatnia aktualizacja 21:30  07/11/15

Pin It

6 komentarze/y

  1. … Myles McKay – II liga we Francji,
    Rodney Green, Ivan Marinković też już z kontraktami na 2015/16 w nowych klubach

  2. Skoro podajecie że Chaisson Allen jest graczem AZSu ,to dlaczego nie jest ujęty w składzie po aktualizacji z dnia wczorajszego?, coś ta wiadomość jest niezbyt jeszcze wiarygodna zdaje się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *