Damontre Harris nowym środkowym PGE Turowa

Jak donosi oficjalna strona wicemistrzów Polski – 24-letni podkoszowy – Damontre Harris – podpisał z PGE Turowem dwuletnią umowę, która wejdzie w życie po pomyślnym przejściu miesięcznych testów. Mierzący 208 cm wzrostu zawodnik, został wybrany do pierwszego zespołu NAIA All-Americans 2014/15 i był liderem uniwersyteckiej drużyny Campbellsville. Poprzedni sezon zakończył ze średnimi na poziomie 11,4 punktów, 10 zbiórek i 3 bloków na mecz.

Harris, występujący w ostatnim sezonie w NAIA (organizacja zrzeszająca ok. 300 szkół, odpowiednik NCAA) był jednym z najlepiej broniących zawodników w okolicy obręczy. W całym sezonie powstrzymał 105 rzutów, co dało mu miejsce lidera w tej statystyce.

Był pierwszym od 11 sezonów zawodnikiem uniwersytetu Campbellsville, który zakończył sezon z „double-double” zdobywając 11,4 punktu i 10,1 zbiórek na mecz. Damontre Harris zanotował również na swoim koncie „triple-double”, zdobył 11 punktów, 19 zbiórek i zablokował 11 rzutów. Był również liderem swojej konferencji pod względem podwójnych zdobyczy, zgarniając 18 „double-doubles” w sezonie.

Kariera uniwersytecka nowego zawodnika PGE Turowa nie była łatwa. Przez dwa lata występował w drużynie z Południowej Karoliny, gdzie w drugim sezonie będąc zawodnikiem pierwszej piątki notował blisko 7 punktów, 5,5 zbiórki i 2,3 bloku na mecz. Po sezonie opuścił jednak swój uniwersytet na rzecz zespołu Florida Gators, przez co w sezonie 2012/13 nie rozegrał żadnego oficjalnego meczu (zabraniają tego wewnętrzne przepisy NCAA).

W listopadzie 2013 roku został zawieszony za prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy. Eksperci, którzy komentowali tą sprawę za oceanem są zgodni, że problemy poza boiskowe znacznie utrudniły rozwój dobrze zapowiadającego się gracza. Sezon 2014/15 Damontre rozpoczął w zespole mniejszej uczelni Campbellsville, gdzie stał się liderem zespołu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *