Zyskowski i Bochno z kontraktami od Polfarmexu i Polskiego Cukru Toruń

Piłki i koszPrzy odejściach z drużyny Williama Franklina (liga rumuńska i CSM Oradea) oraz LaMarshalla Corbetta (liga włoska i Treviso Basket) działacze toruńskiego klubu zakontraktowali zawodnika uzupełniającego polską rotację Jacka Winnickiego. Wcześniej klub pozyskał ex zawodnika Śląska Wrocław i PGE Turowa Zgorzelec – Łukasza Wiśniewskiego.

Podczas gdy transferowe lato w PLK nabiera tempa, a działacze oszczędnie wydają każdego dolara (wysoki kurs waluty) kluby PLK skupiają się na zawodnikach zarabiających w złotówkach. Jednym z przykładów jest angaż dwóch zmienników, Jarosława Zyskowskiego Juniora oraz Bartosza Bochny.

Zyskowski ostatni sezon spędził w Toruniu, będąc podstawowym zawodnikiem rotacji Miliji Bogicevića. Zwolniony przed tygodniami Serb stawiał na Zyskowskiego, dając graczowi rolę startera (9.6 pkt i 2.3 zb). Po sezonie mówiło się nawet o zagranicznym wyjeździe 22-latka oraz zainteresowaniu ze strony Śląska Wrocław. Ostatecznie jednak Jarosław wybrał Polfarmex.

Bochno
w minionym sezonie reprezentował barwy Polpharmy Starogard Gdański , dostając średnio 25 minut na boisku, w rotacji Tomasza Jankowskiego. 27-letni ex zawodnik Polskiego Cukru, Śląska czy PGE Turowa notował średnie 8.6 pkt i 1.7 zb. Teraz liczy na równie długie występy w Toruniu.Ma on zastąpić właśnie Zyskowskiego.

Warto dodać, że przy nowej umowie Krzysztofa Sulimy, Bochno to kolejny gracz, który we wcześniejszej fazie kariery związany był ze Śląskiem Wrocław. Natomiast Zyskowski dołączy w Kutnie, do innego eks wrocławianina, Michała Gabińskiego.

Pin It

2 komentarze/y

  1. Woy, a czy nie jest tak, że Zyskowski Jr podpisał z Polfarmexem, bo widziałem że gdzieś się przewinęła taka informacja?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *