Piotr Pamuła wraca do koszykówki, zagra w MKSie Dąbrowa Górnicza

pamułaPo zakontraktowaniu Jakuba Dłoniaka, działacze MKSu Dąbrowa Górnicza zakontraktowali kolejnego, ofensywnego zawodnika. Do składu Wojciecha Wieczorka, z roczną umową w MKSie, dołączył były reprezentant Polski oraz ex zawodnik Anwilu Włocławek – Piotr Pamuła.

Pamuła ostatnie 2 lata spędził w gabinetach lekarskich, rehabilitując stawy skokowy czy kolanowy. 25-latek w ostanim sezonie rozegrał tylko 2 mecze w barwach Anwilu Włocławek, a sezon wcześniej – również z przerwami na kontuzje – opuścił 1/3 rozgrywek. Obrońca/skrzydłowy to były zawodnik Asseco Gdyni, AZSu Koszalin, AZSu Politechniki Warszawa czy Polonii 2011. Jego mocną stroną od zawsze był rzut za trzy punkty. Dzieki tej umiejętności znalazł on się w kadrze Alesa Pipana na Eurobaskecie 2011 (zaliczył solidny występ przeciwko Turcji).

Najlepszy sezon Piotra to rozgrywki 2011/12, kiedy pod skrzydłami Andreja Urlepa w AZSie Koszalin notował 12.2 pkt na mecz, przy 2.5 celnych rzutach zza łuku i przy 5.4 dystansowych próbach. Następnie, po przenosinach do Asseco jego rola spadła, a zarówno Kestutis Kemzura jak i Andrzej Adamek nie dawali mu wiele szans do grania na parkiecie.

Teraz na jego usługi zdecydowali się włodarze Dąbrówki i ciekawe czy 25-latkowi dopisze szczęście, w nowym otoczeniu? Samemu zawodnikowi życzymy WIELE ZDROWIA!

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *