Zoran Martić nowym szkoleniowcem Trefla Sopot

trefl_sopotModa na słoweńskich szkoleniowców w PLK trwa nadal! Po sukcesach Saso Filipovskiego i Andreja Urlepa, słoweński szlak szkoleniowy obrali włodarze Trefla Sopot i właśnie parafowali trzyletnią umowę z Zoranem Martićem.

Martić to kolejny ambitny szkoleniowiec z południa Europy, który spróbuje swoich sił w Polskiej Lidze Koszykówki. Wcześniej szlak przed nim przetarli Andrej Urlep, Saso Filipovski, Gasper Okorn, Ales Pipan a nawet Zmago Sagadin. Cześć z nich charakteryzowała się dobrą współpracą z młodzieżą oraz wyszukiwaniem młodych , uzdolnionych zawodników z Bałkanów. Czy tak też będzie w przypadku 50-letniego opiekuna Trefla?

Martić w sezonie 2013-14 prowadził z powodzeniem macedoński MTZ Skopje , zdobywając Mistrzostwo kraju. Wcześniej w 2009 roku, asystował w Olimpii Ljubljana , kiedy ta zdobywała Mistrzostwo Słowenii.   Rownież sukcesy świętował on na przełomie XX i XXI wieku , zdobywając medale Mistrzostw Europy z młodzieżowymi reprezentacjami Słowenii (1998, 2000). W Sopocie zastąpi na stanowisku Mariusza Niedbalskiego.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *