Lampe nie imponował, Barca broni tytułu

Lampe MKoszykarze FC Barcelona z Maciejem Lampe awansowali do finału hiszpańskiej ligi ACB. Obrońcy tytułu pokonali Unicaję Malaga 77:74 w piątym meczu półfinału i wygrali rywalizację 3-2. Przy wyrównanej końcówce kolejnego spotkania decydujące trafienie zanotował Juan Carlos Navarro i dzięki jego trójce miejscowi wrócą do finału by bronić tytułu.

Maciej Lampe przebywał na parkiecie sześć minut, nie zdobył punktów, miał dwie zbiórki. We wcześniejszym meczu Polak również nie błyszczał; w siedem minut nie zdołał oddać nawet rzutu. W swoim dorobku zaliczył jedną zbiórkę…

W finale Katalończycy zmierzą się po raz dziewiąty z rzędu z Realem Madryt, który pokonał Valencia Basket 3-1.

Pierwszy mecz wielkiego finału odbędzie się 19 marca w Madrycie, bo to Królewscy byli najlepszą drużyną sezonu zasadniczego. Mistrz znany będzie najpóźniej 28 czerwca – rywalizacji toczy się do trzech zwycięstw.