Podsumowanie XXVIII kolejki w TBL

Wyniki XXVIII kolejki:

Wikana Start Lublin – Asseco Gdynia 72:64 (15:17, 15:13, 23:15, 19:19)

Wikana Start Lublin: Bryon Allen 22, Robert Lewandowski 16, Tomasz Wojdyła 9, Piotr Śmigielski 8, Łukasz Diduszko 6, Jarosław Trojan 4, Isaac Wells 4, Bartosz Diduszko 2, Alan Czujkowski 1

Asseco Gdynia: A.J. Walton 24, Przemysław Frasunkiewicz 11, Ovidijus Galdikas 8, Filip Matczak 5, Piotr Szczotka 5, Jakub Parzeński 5, Przemysław Żołnierewicz 4, Roman Szymański 2, Sebastian Kowalczyk 0

Rosa Radom – Stelmet Zielona Góra 73:62 (23:15, 17:16, 18:13, 15:18)

Rosa Radom: Michał Sokołowski 25, Robert Witka 12, John Turek 8, Mike Taylor 7, Danny Gibson 7, Daniel Szymkiewicz 5, Uros Mirkovic 4, Kim Adams 4, Łukasz Majewski 1.

Stelmet Zielona Góra: Russell Robinson 16, Łukasz Koszarek 13, Aaron Cel 10, Chevon Troutman 9, Quinton Hosley 6, Przemysław Zamojski 5, Jure Lalic 2, Adam Hrycaniuk 1, Kamil Chanas 0.

Polfarmex Kutno – Jezioro Tarnobrzeg 77:62 (13:18, 21:12, 22:15, 21:17)

Polfarmex Kutno: Patrik Auda 23, Grzegorz Grochowski 15, Kamil Łączyński 13, Kevin Johnson 11, Jacek Jarecki 8, Bartłomiej Wołoszyn 5, January Sobczak 2, Krzysztof Jakóbczyk 0, Mateusz Bartosz 0, Szymon Pawlak 0.

Jezioro Tarnobrzeg: Josh Miller 21, Craig Williams 14, Jakub Patoka 13, Daniel Wall 8, Dawid Morawiec 4, Kevin Wysocki 2, Kacper Młynarski 0, Wiktor Rycerz 0, Piotr Wojdyr 0.

Anwil Włocławek – Śląsk Wrocław 82:89 (27:25, 14:21, 23:23, 18:20)

Anwil Włocławek: Chase Simon 20, Deonta Vaughn 18, Mikołaj Witliński 15, Konrad Wysocki 14, Hrvoje Kovacevic 7, Grzegorz Surmacz 5, Maciej Raczyński 3.

Śląsk Wrocław: Aleksandar Mladenovic 18, Jakub Dłoniak 15, Denis Ikovlev 14, Vuk Radivojevic 13, Roderick Trice 8, Lawrence Kinnard 8, Robert Tomaszek 7, Łukasz Wiśniewski 5, Michał Gabiński 1.

Polski Cukier Toruń – Energa Czarni Słupsk 63:79 (15:17, 14:17, 22:21, 12:24)

Polski Cukier Toruń: William Franklin 20, LaMarshall Corbett 17, Krzysztof Sulima 10, Sean Denison 10, Zarko Comagic 4, Aleksander Perka 2, Marcin Nowakowski 0, Jarosław Zyskowski 0, Kacper Radwański 0, Adam Lisewski 0, Michał Jankowski 0.

Energa Czarni Słupsk: Callistus Eziukwu 17, Jarosław Mokros 15, Karol Gruszecki 15, Michał Nowakowski 10, Jerel Blassingame 7, Drago Pasalic 7, Mantas Cesnauskis 6, Kyle Shiloh 2, Łukasz Seweryn 0.

MKS Dąbrowa Górnicza – AZS Koszalin 94:99 po dogrywce (19:23, 20:19, 16:20, 27:20, 12:17)

MKS Dąbrowa Górnicza: Myles McKay 22, Przemysław Szymański 17, Dalton Pepper 17, Ken Brown 11, David Weaver 11, Mateusz Dziemba 7, Marcin Piechowicz 5, Paweł Zmarlak 4, Adam Metelski 0.

AZS Koszalin: Qyntel Woods 27, Dante Swanson 16, Ivan Radenovic 16, Szymon Szewczyk 13, Artur Mielczarek 9, Devon Austin 6, Łukasz Pacocha 6, Piotr Dąbrowski 3, Piotr Stelmach 3.

King Wilki Morskie Szczecin – PGE Turów Zgorzelec 88:94 (31:25, 16:21, 20:24, 21:24)

King Wilki Morskie Szczecin: Uros Nikolic 27, Rodney Green 22, Vitalij Kovalenko 15, Cashmere Wright 10, Paweł Kikowski 5, Karol Pytyś 5, Ivan Marinkovic 2, Hubert Mazur 2, Radosław Bojko 0.

PGE Turów Zgorzelec: Damian Kulig 19, Nemanja Jaramaz 18, Tony Taylor 18, Kyryło Natiażko 14, Michał Chyliński 12, Filip Dylewicz 8, Vlad-Sorin Moldoveanu 3, Aleksander Czyż 2, Michael Gospodarek 0.

Polpharma Starogard Gdański – Trefl Sopot 77:95 (23:29, 14:17, 19:22, 21:27)

Polpharma Starogard Gdański: Jessie Sapp 25, Anthony Miles 9, Mateusz Jarmakowicz 9, Tony Meier 9, Grzegorz Kukiełka 8, Bartosz Bochno 8, Piotr Robak 7, Maciej Strzelecki 2, Szymon Długosz 0.

Trefl Sopot: Sarunas Vasiliauskas 23, Michał Michalak 20, Willie Kemp 16, Tautvydas Lydeka 12, Eimantas Bendżius 10, Marcin Stefański 6, Sławomir Sikora 4, Paweł Leończyk 2, Grzegorz Kulka 2, Paweł Dzierżak 0, Bojan Popovic 0.

——————————————

Mecz XXVIII kolejki: Rosa Radom – Stelmet Zielona Góra 73:62

Radomianie nie zwalniają tempa i w dobrym stylu ograli wicemistrzów Polski. Ekipa Wojciecha Kamińskiego zagrała skutecznie w obronie i zatrzymała gości na poziomie 31% skuteczności rzutów z gry. Stelmetowcy w żadnej z kwart nie przekroczyli sumy 20 punktów, dodatkowo przegrali walkę na tablicach 33:42. O ile ze strony Rosy skutecznie i efektownie prezentował się Michał Sokołowski (25 pkt i 5/7 za trzy) , o tyle fatalnie wypadli Przemysław Zamojski (2/10 z gry) i Quinton Hosley (1/8 z gry). Rosa wygrała czwarty mecz z rzędu, a Stelmet w końcu przegrał po dwóch spotkaniach wygranych „rzutem na taśmę”.

Rzut XXVIII kolejki: właściwie dobitka Qyntela Woodsa, na 9 sek przed końcem regulaminowego czasu w Dąbrowie Górniczej. „Q” zebrał piłkę po niecelnym rzucie Ivana Radenovića i jak się okazało po nieudanej akcji Kena Browna, Woods doprowadził do dogrywki. Drugiej dla MKSu w dwóch w ostatnich meczach…

Wydarzenia 28 kolejki:

– druga z rzędu wygrana Wojciecha Zeidlera z AZSem Koszalin. W następnej kolejce odda on stery zapowiadanemu wcześniej trenerowi – Kostasowi Flevarakisowi (ex Polpak Świecie).

– przełamanie Trefla Sopot, po dwóch z rzędu porażkach gracze Mariusza Niedbalskiego wrócili do walki o play off oraz na ósme miejsce. Ich łupem padły Kociewskie Diabły.

– szósta z rzędu wygrana Śląska Wrocław, tym razem w małej-świętej wojnie, przeciwko mocno osłabionemu Anwilowi. Dla Rottweilerów była to z kolei szósta z rzędu porażka (od sensacyjnej wygranej z Turowem)

– siódma z rzędu wygrana Energi Czarnych Słupsk, którzy (info dla kolejnego rywala!) nie zaznali porażki przed własną widownią od grudnia 2014.

– druga z rzędu ligowa porażka, po drugim meczu z dogrywką, MKSu Dąbrowy. Po meczu na styku ze Śląskiem Wrocław, dąbrowianie przegrali wyrównane spotkanie z AZSem Koszalin.

Lucky looser:  wspólnie Uros Nikolic (przeciwko byłemu pracodawcy, z 27 pkt , 14 zb i 3 blk) oraz Rodney Green (23pkt/10as/8zb)

MVP XXVIII kolejki: Qyntel Woods (27 pkt i 11 zb)

Najlepszy Rezerwowy: Damian Kulig (19 pkt i 5 zb)

Drużyna kolejki: Rosa Radom za robicie Stelmetu Zielona Góra i czwartą wygraną z rzędu

Siedmiu wspaniałych podczas XXVIII kolejki:

Michał Sokołowski z 25 pkt (5/7 za trzy)
Qyntel Woods z 27 pkt i 11 zb (arcyważna dobitka)
Robert Lewandowski z 16 pkt i 10 zb (pierwszy dublet)
Karol Gruszecki z 15 pkt i 10 zb (7 wygrana Czarnych)
Sarunas Vasiliauskas z 23 pkt (przełamanie i najlepszy mecz za kadencji nowego trenera)
Rodney Green z 23pkt/10as/8zb (dwie zbiórki od potrójnego dubletu)
Patrik Auda z 23 pkt (przy ważnej wygranej, trzymającej w walce o play off, Polfarmex)

Szaleni strzelcy w 28 kolejce:

Bartosz Diduszko (0/8)
Sebastian Kowalczyk (0/7)
Kyle Shiloh (0/7)
Jarosław Zyskowski (0/7)
Łukasz Majewski (0/4)
Michał Jankowski (0/4)
Danny Gibson (1/10)
Paweł Kikowski (1/10)
Kevin Wysocki (1/10)
Quinton Hosley (1/8)
Piotr Dąbrowski (1/7)
Przemysław Zamojski (2/10)
Michał Chyliński (2/10)
Cashmere Wright (2/12)
Piotr Szczotka (2/12)

Dublety w 28 kolejce:

Uros Nikolić 27 pkt / 14 zb
Rodney Green 23 pkt / 10 as
Kirilo Natiazko 14 pkt/ 10zb
Qyntel Woods 27 pkt / 11 zb
Kevin Johnson 11 pkt / 13 zb
Robert Lewandowski 16 pkt / 10 zb
Karol Gruszecki 15 pkt / 10 zb

Double-double po 28 kolejkach:

15 – Kevin Johnson
12 – Ovidijus Galdikas
7 – Sean Denison
6 – Damian Kulig, Qyntel Woods
5 – Evan Ravenel, Tautvydas Lydeka, Josh Miller, Konrad Wysocki, Szymon Szewczyk
4 – Darrell Harris, William Franklin, A.J. Walton, Tony Meier, David Weaver
3 – John Turek, Callistus Eziukwu, Lawrence Kinnard, Aaron Cel, Roderick Trice, Craig Williams
2 – Piotr Szczotka, Dante Swanson, Daniel Wall, Vitaly Kovalenko, Jakub Patoka, Robert Lewandowski, Quinton Hosley, Jessie Sapp, Ivan Marinkovic, Jerel Blassingame, Karol Gruszecki

Rekordy kolejki:

Punkty – 27 – Qyntel Woods i Uros Nikolic
Zbiórki – 14 – Uros Nikolic
Przechwyty – 6 – Myles McKay
Asysty – 9 – Dante Swanson
Bloki – 3 – Uros Nikolic
Straty – 6 – Dante Swanson, AJ Walton i Karol Gruszecki

Z nimi jedziemy na Eurobasket:

Michał Sokołowski – 25 pkt
Damian Kulig – 19 pkt i 5 zb
Karol Gruszecki – 15 pkt / 10 zb

Wyścig po najlepszego debiutanta sezonu:

Denis Ikovlev (20 pkt)
– Vlad Sorin Moldoveanu (19 pkt)
– Kyle Shiloh (17 pkt)
– Kwamain Mitchell (16 pkt)
– Goran Vrbanc (15 pkt)
– Mardy Collins (15 pkt)
– Chevon Troutman (15 pkt)
– Patrik Auda (14 pkt)
– Sean Denison (14 pkt)
– William Franklin (13 pkt)
– Chris Wright (13 pkt)
– Bryon Allen (13 pkt)
– Devon Austin (13 pkt)
– Tautvydas Lydeka (12 pkt)
– Myles McKay (11 pkt)

Gdyby play off były dziś:

Stelmet – Trefl
Rosa – Asseco
AZS – Energa Czarni
Śląsk – PGE Turów

W następnej, 29 kolejce, zagrają:

18.04.2015 (Sobota)
Polfarmex Kutno – Anwil Włocławek
Jezioro Tarnobrzeg – Polski Cukier Toruń
Energa Czarni Słupsk – Rosa Radom

19.04.2015 (Niedziela)
King Wilki Morskie Szczecin – Wikana Start Lublin
Asseco Gdynia – MKS Dąbrowa Górnicza
AZS Koszalin – WKS Śląsk Wrocław MECZ KOLEJKI, POLSAT SPORT NEWS (20:00)

20.04.2015 (Poniedziałek)
Trefl Sopot – PGE Turów Zgorzelec

21.04.2015 (Wtorek)
Stelmet Zielona Góra – Polpharma Starogard Gdański

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *