Rosa Radom – King Wilki Morskie Szczecin 122-78 (2-0)
PGE Turów Zgorzelec – AZS Koszalin 103-68 (2-0)
Polpharma Starogard Gdański – Asseco Gdynia 85-79 (1-1)
Polfarmex Kutno – Stelmet Zielona Góra 66-68 (0-2)
Anwil Włocławek – MKS Dąbrowa Górnicza 77-90 (1-1)
Wikana Start Lublin – WKS Śląsk Wrocław 70-91 (2-0)
Polski Cukier Toruń – Trefl Sopot 93-85 (1-1)
Jezioro Tarnobrzeg – Energa Czarni Słupsk 72-83 (0-2)

Mecz XXVI kolejki: PGE Turów Zgorzelec – AZS Koszalin czyli spotkanie wyrzucające z trenerskiego stołka Igora Milicia.

Tylko przez pierwszych 8 minut meczu AZS był równorzędnym rywalem dla mistrzów Polski – gospodarze jeszcze w pierwszej odsłonie odjechali fatalnie dysponowanym w ostatnim czasie koszalinianom i przez większą część meczu utrzymywali dwudziestopunktową przewagę, by ostatecznie wygrać aż 103:68.
Gospodarze mieli miażdżącą przewagę w każdym aspekcie gry – 61% skuteczność rzutów z gry, w tym 43% z dystansu, 82% z wolnych, 37 zbiórek, 27 asyst – to statystyki, na które goście nie mieli żadnej odpowiedzi. Turów był lepszy od swoich rywali zarówno w rzutach spod kosza (50:36), punktach po szybkim ataku (18:5), punktach po błędach rywali (21;11), jak i punktach drugiej szansy (13:6). W ekipie Turowa aż sześciu zawodników zakończyło mecz z dwucyfrową liczbą punktów: Michał Chyliński (14 pkt., 3 zb., 3 as.), Filip Dylewicz (11 pkt., 6 zb., 5 as.), Kyryło Natiażko (13 pkt.), Chris Wright (13 pkt., 3 zb., 3 as.), szczególnie dobrze spisali się zaś Mardy Collins (16 pkt., 7 zb., 8 as.) i Damian Kulig (23 pkt., 6 zb.).
W ekipie gości wyróżnili się Ivan Radenović (15 pkt., 8 zb.), Dante Swanson (13 pkt., 5 as.) i Szymon Szewczyk (13 pkt.), zupełnie zawiedli natomiast Devon Austin (3 pkt., 1/6 z gry) i Qyntel Woods (8 pkt., 3/11 z gry, 3 str.).

Rzut XXVI kolejki: Russell Robinson i jego próba za trzy w ostatniej sekundzie pojedynku z Polfarmexem Kutno. Faulowany przez Kamila Łączyńskiego zawodnik, zamienił trzy rzuty wolne na trzy punkty, wygrywając mecz Stelmetowi (68-66).

Największe wydarzenia XXVI kolejki:

– zwolnienie z posady w AZS Koszalin Igora Milića.

– kontrowersyjny faul na R. Robinsonie – K. Łączyńskiego

– 7/7 za trzy punkty Łukasza Majewskiego

– druga z rzędu wygrana Polpharmy, tym razem nad Asseco Gdynią

– liczba 67 – tyle procent z gry zanotowali radomianie, oraz tyle dokładnie punków zdobyli do przerwy.

Lucky looser XXVI kolejki: Konrad Wysocki (24 pkt i 13 zb oraz eval 33 , dla Anwilu)

MVP XXVI kolejki: Mike Taylor (39 pkt dla Rosy)

Najlepszy rezerwowy: Łukasz Majewski (21 pkt dla Rosy) i Krzysztof Sulima (18 pkt i 6 zb dla Polskiego Cukru)

Drużyna XXVI kolejki: Rosa Radom za demonstrację wielkiej siły ataku w starciu z Wilkami Morskimi. 67% z gry, 67 punktów do przerwy, 18 celnych rzutów za trzy punkty oraz 7/7 zza łuku Łukasza Majewskiego oraz rekordowe w PLK dla Mike’a Taylora – 39 oczek.