Lampe znów błyszczy przy wygranej Barcy

mlMaciej Lampe był najskuteczniejszym strzelcem Barcelony w wygranym 76:64 wyjazdowym meczu 27. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy z UCAM Murcia. Polak zdobył 13 punktów i miał trzy zbiórki.

W wielkanocną niedzielę na parkiecie Universidad Catolica de Murcia w obydwu zespołach wystąpili reprezentanci Polski.

Lampe w barwach broniącej tytułu ekipy z Katalonii grał najdłużej w tym sezonie – 29 minut, trafił pięć z siedmiu rzutów za dwa punkty i jeden z dwóch za trzy, miał trzy zbiórki w obronie, asystę i blok.

Thomas Kelati w drużynie gospodarzy grał 20 minut, zdobył dwa punkty (jeden celny z trzech rzutów), zebrał trzy piłki w obronie, miał także dwie asysty, przechwyt i dwie straty.

Dla Barcelony Amerykanin Brad Oleson dodał 11 pkt, a najwięcej dla UCAM uzyskał Czarnogórzanin Nemanja Radovic – 16.