Zapowiedź XXV kolejki w TBL (problemy Anwilu i Stelmetu)

plkSOBOTA: Trefl Sopot – Polfarmex Kutno (1-0)

Obie drużyny walczące o topową ósemkę , obie jeszcze z nadziejami na play off. W pierwszym spotkaniu w Kutnie to końcówka meczu i mocna czwarta kwarta zadecydowały o tryumfie Trefla. Teraz sopocianie mogą zagrać bez głównego aktora poprzedniego meczu, Pawła Leończyka (występ stoi pod znakiem zapytania). Dodatkowo daleki od jesiennej , wyższej formy jest Sarunas Vasiliauskas. Goście będą budować swój wynik w oparciu o pewne punkty – jakimi są na przestrzeni ostatnich wygranych spotkań – Kwamain Mitchell, Patrik Auda oraz Kevin Johnson. Do drużyny Jarosława Krysiewicza powraca Kamil Łączyński. Typ: +6 Polfarmex.

 

Energa Czarni Słupsk – Anwil Włocławek (0-1)

Jeśli ktoś na bieżąco nie śledzi wydarzeń we Włocławku, to trzeba wprost go poinformować by nie marzył o wygranej Anwilu. Podopieczni Predraga Krunića zbuntowali się przeciwko karom finansowym nałożonym przez Prezesa klubu oraz w nawiązaniu do rosnącej ilości niewypłaconych należności (z tytuły wypłat) odmówili kolejnych treningów we wtorek oraz środę. Do Słupska pojechali , po dwóch dniach treningu i za namową trenera…Trafiają na drużynę, która jest w przysłowiowym gazie , która walczy o jak najwyższe miejsce w play off oraz tę, która pokonała przed tygodniem sam Stelmet. Typ: +12 Czarni.

 

Stelmet Zielona Góra – Jezioro Tarnobrzeg (1-0)

Kolejny mecz z głośnym wątkiem w tle…Chevon Troutman postanowił zaburzyć chemię w zespole Saso Filipovskiego i w nocy z środy na czwartek został zatrzymany przez Policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu (ok 5:00 nad ranem). Dodatkowo Chevy stawiał opór przy aresztowaniu go…Efekt, cały dzień przesiedział na komisariacie w Zielonej Górze, a po chwili zarząd klubu postanowił zawiesić Amerykanina w prawach zawodnika.  Wracając do meczu, zapowiada się baardzooo jednostronny mecz . Typ: +20 Stelmet.

 

MKS Dabrowa Górnicza – Wikana Start Lublin (0-1)

Wikana  Start ma w nogach wygraną z Anwilem oraz bardzo wyrównany pojedynek z PGE Turowem.  MKS z kolei porażkę też z PGE Turowem i wymęczone (nieco przy pomocy sędziów) zwycięstwo nad Polpharmą. Na pierwszym planie będziemy oglądać pojedynek strzelców – Bryona Allena z Mylesem McKay’em, natomiast pod koszami będą się ścierać David Weaver z Isaackiem Wellsem. Dąbrowianie w swojej hali prezentują się zawsze groźnie i bazują na sporej ilości rzutów z dystansu. Lublinianie preferują bardziej kontrolowaną koszykówkę , bez szalonego tempa akcji i postarają się bardziej ograniczać ofensywne zapędy gości oraz swoim – wolniejszym – tempem jednak kontrolować grę po obu stronach parkietu. Czy w starciu beniaminków na pierwszym planie znów zostaną bracia Diduszko? Typ:  +4 MKS.

AZS Koszalin – Polpharma Starogard Gdański (1-0)

Kolejny mecz z cyklu „łatwych dla faworyta” w tej kolejce. W dwóch z rzędu meczach , będąca pod nową opieką , Mariusza Karola , ekipa nie pokazała nam nić by marzyć o wygranej na parkiecie trudnego rywala. Prawdopodobne, obok Dante Swansona oraz Piotra Stelmacha, znów odpoczywać może Qyntel Woods. Mimo wszystko Szymon Szewczyk, Ivan Radenović, Krzysztof Szubarga, Goran Vrbanc i Devon Austin powinni zagwarantować wygraną gospodarzom. Niestety dla gości – przewaga (tym razem AZSu) pod tablicami – zrobi sporą różnicę w kolejnym ich meczu. Typ: +16 AZS.

————————————————————–

NIEDZIELA : WKS Śląsk Wrocław – PGE Turów Zgorzelec (0-1) POLSAT SPORT 14:00

Mistrz Polski nie przegrał trzech kolejnych spotkań z wrocławianami. Ubiegłoroczny ligowy tryumf, następnie mecz o Superpuchar i pojedynek pierwszej rundy – wszystkie one padały łupem Miodraga Rajkovića. Wydaje się, że nie inaczej będzie tym razem; mający od dwóch tygodni przerwę od Eurocup gracze ze Zgorzelca, przystąpią do meczu bardziej wypoczęci i bez problemów zdrowotnych graczy. Kibice Śląska ciągle czekają na powrót Rodericka Trice’a (uraz pleców). Potencjałem przeważa Turów, ale nie zapomnijmy, że derby Dolnego Śląska, mogą się rządzić własnymi prawami. Mecz ma też osobisty i dodatkowy smaczek dla kapitana Śląska, Łukasza Wiśniewskiego. Typ: +6 Turów. 

King Wilki Morskie Szczecin – Polski Cukier Toruń (1-0)

Od pierwszego meczu obu beniaminków sporo minęło, a w Szczecinie mamy całkiem przebudowany skład  – z Urosem Nikolićem , Cashmeerem Wrightem. Rodney’em Greenem czy Ivanem Marinkovićem – występujący pod nowym trenerem , Mihailo Uvalinem.  Odmieniony został też zespół Miliji Bogicevića, którym steruje ex rozgrywający Energi Czarnych – William Franklin. Efekt wszystkich przetasowań w obu ekipach jest taki, iż miejscowi nadal walczą w dolnej części tabeli, a goście są po przerwanej serii 5 kolejnych wygranych. Większe szanse na wygraną widać w szeregach bardziej uporządkowanych taktycznie Twardych Pierników, a solidna postawa Seana Denisona oraz Franklina kreują dalsze szanse na awans do play off. Typ: +3 Polski Cukier.

Asseco Gdynia – Rosa Radom (0-1)

Rosa przyjeżdża do Gdyni z nadzieją na przerwanie złej passy trzech porażek. Asseco podbudowane wyjazdową wygraną nad Twardymi Piernikami może wykorzystać kolejną absencję Urosa Mirkovića. Radomianie będą grali ulubioną dla siebie ofensywę , bazującą na dużej ilości rzutów za trzy punkty. Pojedynkiem #1 na parkiecie będzie starcie Danny’ego Gibsona z A.J. Waltonem , natomiast John Turek będzie próbował się przebić przez obronę Ovidijusa Galdikasa. Obrona Davida Dedka spróbuje zatrzymać atak Wojciecha Kamińskiego. Kluczową postacią meczu może się okazać Mike Taylor. Typ: +2 Rosa.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *