Karnowski i Gonzaga znów w „Sweet 16”

Drugi rok z rzędu Gonazaga Bulldgos z Przemysławem Karnowskim w składzie awansowała do czołowej szesnastki rozgrywek NCAA. Podczas spotkania w topowej „trzydziestce dwójce” Bulldogi nie dały szans Iowa Hawkeyes (87:68). W boju o „Elite 8” spotkają się z renomowaną uczelnią UCLA.

Gonzaga w III rundzie turnieju zagrała kolejną udaną pierwszą połowę, 46:29, dzięki której pokonała niżej notowaną ekipę Hawkeyes.
Przemysław Karnowski w tym razem rozegrał 27 minut i podczas nich zdobył 9 punktów , trafiajac 4 z 6 rzutów za dwa punkty oraz 1 z 2 rzutów wolnych. Polski środkowy zapisał również w dorobku – 4 zbiórki, 4 asysty, 2 bloki i 1 asystę.

W drugim kolejnym meczu fazu pucharowej „Tournamentu” w ekipie Bulldogs nie zawiódł lider – Kyle Witljer – zdobywca 24 oczek. Na granicy double double z 18 pkt i 9 zb balansował Domantas Sabonis (syn legendarnego Arvydasa).

Wygrana z Iową przyniosła Gonzadze i Karnowskiemu awans do grona szesnastu najlepszych drużyn w NCAA. Ich kolejnym rywalem będzie uczelnia UCLA. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *