Lampe i Barcelona w play off Euroligi

FC Barcelona z Maciejem Lampe pokonała w Belgradzie Crvenę Zvezdę 77:73 w meczu 11. kolejki Euroligi. To piąte z rzędu i ósme zwycięstwo koszykarzy z Katalonii, którzy są liderami tabeli grupy E. Polak w ciągu ośmiu minut uzyskał dwa punkty i miał zbiórkę.

Mistrz Hiszpanii przerwał dobrą passę rywala, który wygrał dwa ostatnie mecze z wyżej od siebie notowanymi rywalami – Maccabi Tel Aviv i Galatasaray Stambuł.

Ekipę FC poprowadził do sukcesu kapitan Juan Carlos Navarro – 12 pkt oraz Tomas Satoransky, który miał double-double – 11 pkt i 10 zbiórek. Czech trafił wszystkie siedem przyznanych mu rzutów wolnych, w tym dwa na dwie sekundy przed końcową syreną.

W zespole z Belgradu najlepszym był środkowy (221 cm wzrostu) Boban Marjanovic – 23 pkt, 11 zbiórek i pięć asyst.