Czarni rozbili Trefl w Sopocie

energa_czarniPodczas telewizyjnego hitu XXIII kolejki – brązowy medalista ubiegłego sezonu Trefl Sopot przegrał na własnym parkiecie z Energą Czarnymi Słupsk (68:85). Aż pięciu koszykarzy gości zapisało na konto dwucyfrową zdobycz punktową, a najwięcej spośród nich uzyskał – nie zwalniający wysokiego tempa gry – Kyle Shiloh (18 pkt). Na parkiecie świeżo upieczonych Mistrzów Polski do lat 20 prym wiódł Jerel Blassingame – autor 13 pkt i 9 as. Dla Trefla była to druga porażka z rzędu, również od czasu gdy zespół ponownie trafił pod skrzydła Mariusza Niedbalskiego.

Przyjezdni wygrali każdą z kwart oraz w każdych kolejnych 10 minutach budowali przewagę, która pod koniec czwartej kwarty wynosiła 20 punktów (85:65). Zawodnicy Donaldasa Kariysa dominowali pod tablicami, wyraźnie wygrywając zbiórkę (39:26). Przyjezdni świetnie wywiązywali się z zadań taktycznych swojego trenera, powstrzymując siłą napędową gospodarzy i rzuty z dystansu. Sarunas Vasiliauskas nie trafił żadnej z 4 prób, Michał Michalak tylko 2 z 7 wykonywanych, a Bojan Popovic 1 z 3…

Trefl na własnym parkiecie zanotował o 10% niższą skuteczność rzutów z gry (42-52%) i nie znalazł sposobu na zatrzymanie zbalansowanego ataku gości. Pod koszami ton grze nadawali Callistus Eziukwu (13 pkt i 6/7 z gry) i Drago Pasalić (3/4 z gry i 10 pkt). Obaj mogli liczyć na pewne dogrania piłki ze strony Jerela Blassingame’a (9 as). Jedynym pozytywnym akcentem w grze miejscowych okazał się Paweł Leończyk, autor 20 pkt – natomiast reszta graczy zagrała poniżej oczekiwań swoich fanów.

Trefl przez porażkę spadł już na IX lokatę w ligowej tabeli i na dziś nie ma zagwarantowanego awansu do play off. Z kolei Energa Czarni wygrali drugi mecz z rzędu i wspięli się na VI pozycję, mając w zanadrzu jedno zaległe spotkanie (z PGE Turowem).

Wynik: Trefl Sopot – Energa Czarni Słupsk 68:85 (20:27, 17:19, 17:21, 14:18)

Trefl: Leończyk 20, Bendzius 14, Lydeka 13, Michalak 9, Kemp 5, Popović 3, Vasiliauskas 2, Stefański 2, Sikora 0.

Energa Czarni: Shiloh 18, Gruszecki 14, Eziukwu 13, Blassingame 13, Pasalić 10, Borowski 7, Śnieg 6, Nowakowski 4, Seweryn 0, Cesnauskis 0.