Zapowiedź XXIII kolejki w TBL

13.03.2015 (Piątek)

ŚLĄSK WROCŁAW – ROSA RADOM (0-1)

Wrocławianie przegrali 4 z ostatnich 5 spotkań w PLK, radomianie wygrali 6 meczów w serii. Miejscowi stoją pod presją wyniku oraz w nadziei na załapanie się do czołowej czwórki rozgrywek. Atutem gości wydaje się być duet amerykańskich obwodowych Danny Gibson – Mike Taylor, a ten pierwszy na pewno zechce się pokazać w starciu z ex pracodawcą. Mecz o dużyn znaczeniu również dla trenera Emila Rajkovića, na którym ciąży nie tylko presja ostatnich wyników, ale i widmo utraty posady. I tylko szkoda, że mecz ligowej czołówki nie będzie pokazywany przez Polsat Sport… Typ: +6 Rosa, która nie przegrała ze Śląskiem trzech kolejnych spotkań.

14.03.2015 (Sobota)

STELMET ZIELONA GÓRA – ANWIL WŁOCŁAWEK (1-0)

14 z 15 ostatnich spotkań w lidze wygrał ze swoimi podopiecznymi Saso Filipovski. W tym bardzo dobrym bilansie ma on też po drodze zwycięstwo nad Anwilem , we Włocławku. Teraz wicemistrzowie Polski muszą zagrać z większą uwagą dla Anwilu, bowiem Rottweilery ograły w ostatniej kolejce Turów Zgorzelec i nadal nie rezygnują z walki o play off. Deonta Vaughn i Chase Simon postarają się spłatać rywalom kolejnego figla, ale znów najwięcej dla gości będzie zależało od dyspozycji oraz chęci Andrei Crosariola. Jeśli Włoch znów pokaże zaangażowanie i włączy się wyraźnie w poczynania swojej drużyny, wówczas na brak emocji nie będziemy narzekać. Ciekawie zapowiada się starcie Simona z Quintonem Hosley’em. Typ: +8 Stelmet, ze względu na szerszą – polską – rotację.

AZS KOSZALIN – POLSKI CUKIER TORUŃ (1-0)

Koszalinianie wracają na ligowe parkiety po nieplanowanej porażce w Kutnie. Zespół Igora Milicića staje do boju z niepokonanymi od pięciu ligowych meczów, Twardymi Piernikami. AZS , który marzy o pozostaniu w ligowej czołówce jest absolutnym faworytem spotkania we własnej hali , jednak musi zwrócić wyjątkową uwagę na regularnie zbliżającego się do double double – Williama Franklina. Qyntel Woods i spółka muszą do minimum ograniczyć swobodę rozgrywania piłki topowemu playmakerowi PLK, który w ostatnim czasie bardzo dobrze obsługuje swoich podkoszowych – Seana Denisona (specjalistę od double double), Żarko Comagića oraz Krzysztofa Sulimę. Sporo zatem też będzie zależeć od dyspozycji w obronie Szymona Szewczyka i Ivana Radenovića. Typ: +8 AZS , ze wskazaniem na kolejny udany występ Qyntela Woodsa.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI (1-0)

Polpharma zagości na parkiecie beniaminka PLK już z nowym – starym trenerem Mariuszem Karolem, który przejął drużynę z rąk zwolnionego Tomasza Jankowskiego. Atutem gospodarzy znów ma być zestaw amerykańskich obwodowych Ken Brown i Myles McKay. Wydaje się, że Wojciech Wieczorek –przy braku podkoszowych centymetrów Farmaceutów – powinien nakazać częstszą grę przez dwójkę David Weaver – Adam Metelski. Ich punkty oraz dominacja w strefie podkoszowej mogą dać MKSowi ósme zwycięstwo w rozgrywkach. Pytanie , czy nie zadziała magia moblizacji wśród gości przy osobie nowego trenera i chcący jak najlepiej się zaprezentować Mariuszowi Karolowi – zawodnicy – nie pokuszą się o niespodziewaną wygraną? Jessie Sapp już miał okazję pracować z trenerem Karolem i być może poprowadzi Polpharmę do 6 zwycięstwa , co pozwoliłoby na opuszczenie ostatniego miejsca w ligowej tabeli. Typ: +4 MKS, ze względu na atut własnej hali oraz parę Brown – McKay.

WIKANA START LUBLIN – PGE TURÓW ZGORZELEC (0-1)

W starciu w Lublinie nie może być mowy o niespodziance. Goście raczej nie odpuszczą spotkania z beniaminkiem i postarają się o zwycięstwo, po zakończeniu pucharowej przygody z Eurocup. Bogactwo rotacji oraz większe centymetry pod atakowaną tablicą muszą dać Turowowi kolejną wygraną. Typ: +20 Turów.

15.03.2015 (Niedziela)

KING WILKI MORSKIE SZCZECIN – JEZIORO TARNOBRZEG (0-1)

Dobry mecz na przerwanie złej passy w szeregach Wilków Morskich. Mihailo Uvalin po wysokiej, 30-punktowej porażce z Czarnymi Słupsk dostaje idealnego rywala do podbudowania drużynowego morale szczecinian. Keion Bell też nie jest na tyle mocnym zawodnikiem by dał gościom nadzieję na wygraną. Największym atutem miejscowych będzie podkoszowa siła z Urosem Nikolićem oraz Ivanem Marinkovićem. Pora na przebudzenie dla bardzo słabo spisującego się Cashmere’a Wrighta. Typ: +8 Wilki Morskie.

TREFL SOPOT – ENERGA CZARNI SŁUPSK (1-0)

Telewizyjne spotkanie kolejki, w którym odmieniony pod ręką Mariusza Niedbalskiego – Trefl – podejmie pukających do play off – słupszczan. W pierwszej potyczce, w Słupsku, górą byli Treflacy, ale od tego czasu sporo się zmieniło i do składu Energi Czarnych ponownie zawitał Jerel Blassingame.Ponadto, w między czasie stery od Mirosława Lisztwana przejął Donaldas Kairys. Przed nami spotkanie w którym każdy wynik jest możliwy, zarówno oscylujący przy remisie, jak i wyraźnie wskazujący jedną z drużyn jako wygranego. Bardzo wiele będzie zależało od skuteczności obwodowych – Bendziusa i Michalaka z Blassingame’em czy Shilohem. Zobaczymy jak w kolejnym starciu spisze się – pukający do kadry Polski – Karol Gruszecki? Obrona w strefie podkoszowej powinna zostać domeną Czarnych (Eziukwu z Pasajicem) . Typ: +4 Czarni ze względu na mocniejszą grę w obronie.

17.03.2015 (Wtorek)

ASSECO GDYNIA – POLFARMEX KUTNO (0-1)

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.