Kolejne wygranego Kelatiego i Lampego

UCAM Murcia z Thomasem Kelatim w składzie i FC Barcelona z Maciejem Lampe wygrały w niedzielę swoje mecze w 22. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy ACB. Przegrała natomiast Rio Natura Rio z Adamem Waczyńskim.

Zespół Universidad Catolica de Murcia pokonał na wyjeździe Baloncesto Sevilla 96:83. Kelati grał 21 minut, zdobył 10 punktów (2/2 za dwa, 2/3 za trzy) i miał trzy asysty.

Broniąca tytułu Barcelona wygrała na własnym parkiecie z Gipuzkoa Basket San Sebastian 71:58, a Lampe w pięć minut uzyskał trzy punkty, trafiając jedyny rzut za dwa i jeden z dwóch wolnych oraz zebrał dwie piłki z tablic.

W sobotę zespół Rio Natura Monbus Obradoiro uległ w Santiago de Compostela 67:71 Joventutowi Badalona. Waczyński spędził na parkiecie 24 minuty. Zdobył w tym czasie 11 punktów (4 celne z 7 rzutów za dwa punkty oraz trafiony jedyny zza linii 6,75 m), zanotował także asystę.

Barcelona jest trzecia w tabeli z bilansem 16 zwycięstw i sześciu porażek. Drużyna z Murcji, walcząca o udział w play off (osiem najlepszych ekip), zajmuje 11. miejsce w tabeli z bilansem 10-12. Rio Natura (9-13) jest 13. w stawce 18 zespołów.