Ukraiński podkoszowy w drodze do Zgorzelca ?

Jak donosi portal Eurobasket.com to działacze Mistrzów Polski są po słowie z ukraińskim podkoszowym – Kyrylem Natyazhko. 25-latek jest zawodnikiem Lietuvosu Rytas Wilno i miał okazję wystąpić przeciwko Turowowi w rozgrywkach Eurocup. 25-letni zawodnik mierzy 207 cm wzrostu oraz waży 130 kg , a w składzie zgorzelczan miałby zastąpić Ivana Zigeranovića.

Natyazhko w poprzednim sezonie reprezentował barwy ukraińskiego Azmovmasha Mariupol , z którym miał okazję występować nie tylko w Superlidze naszych sąsiadów , ale również w rozgrywkach ligi VTB. Na Ukrainie ten 25-letni zawodnik zaliczał średnie 10 pkt i 6 zb na mecz, będąc podstawowym graczem swojej drużyny.

Ukrainiec jest absolwentem collegu Arizona i miał okazję reprezentować swój kraj podczas Mistrzostw Europy w Słowenii w 2013 roku. Warto zaznaczyć, iż mimo swoich 130 kilogramów jest on sprawniejszym graczem aniżeli Zigeranović oraz grozi rzutem z dystansu. Wydaje się, że w przypadku transferu do Zgorzelca będzie on zawodnikiem bardziej wpasowującym się do taktyki Miodraga Rajkovića niż grający już w lidze rumuńskiej Zigeranović.

Niestety jeśli klub oficjalnie potwierdzi transfer gracza to nie będzie on mógł występować w rozgrywkach Eurocup z Turowem, bowiem termin zgłaszania nowych graczy do rozgrywek minął kilka dni temu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *