Pechowy weekend Polaków w ACB

WacaWszystkie drużyny z Polakami: FC Barcelona z Maciejem Lampe, Rio Natura z Adamem Waczyńskim i UCAM Murcia z Thomasem Kelatim przegrały swoje mecze w 18. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy.

Największą niespodzianką jest porażka Katalończyków w Vitorii z zawodnikami Laboral Kutxa, dziewiątą ekipą ligi ACB, 94:103. Lampe w 18 minut uzyskał osiem punktów mając stuprocentową skuteczność rzutów za dwa (4/4). Miał też trzy zbiórki, asystę i stratę.

Broniąca tytułu FC Barcelona zajmuje piątą lokatę w tabeli z bilansem 12 zwycięstw i sześciu przegranych. Prowadzi Unicaja Malaga (15/3).

Adam Waczyński był drugim strzelcem Rio Natura Monbus Obradoiro – uzyskał 10 pkt, ale jego drużyna przegrała na wyjeździe z Bruixa D’Or Manresa 59:78. Skrzydłowy wyszedł w pierwszej piątce, przebywał na parkiecie 18 minut, trafił 1 z 2 za dwa punkty, 2 z 5 rzutów zza linii 6,75 m i 2 z 5 wolnych. Miał dwie asysty i cztery straty.

To dziesiąta porażka zespołu z Santiago de Compostela, który zajmuje 10. miejsce w tabeli (ma także osiem zwycięstw). Identyczny bilans meczów ma zespół UCAM Murcia z Thomasem Kelati – 11. lokata w lidze ACB. Drużyna UCAM uległa także na wyjeździe, w Walencji, miejscowemu Basket Club 63:81. Reprezentant Polski, który wyszedł na parkiet w pierwszej piątce, nie zdobył punktów, miał dwie zbiórki, dwie asysty i cztery straty.