Kutno zdemolowane przez Anwil

Pierwsze derby regionu pomiędzy Anwilem Włocławek i Polfarmexem Kutno. Budziły emocje wśród kibiców obu drużyn. To przełożyło się na frekwencje. Hala była prawie cała zapełniona, a nie zabrakło też kibiców gości. Oprócz zorganizowanej grupy można było zobaczyć siedzących w różnych rzędach kibiców z Kutna. Zawodnicy jednak nie popisali się.

Pierwsze minuty zdecydowanie należały do Włocławian. Bardzo dobrze grą kierował Vaughn, który widać jak obiecał tak zrobił. Po blamażu we Wrocławiu mówił, że będzie trenował ostro. Opłaciło się. Dobre podania wykorzystywał Andrea Crosariol a swoje dorzucił jak zawsze niezawodny Chase Simon, który został zawodnikiem miesiąca TBL. W Kutnie gre próbwali rwać Mitchell i Wołoszyn ale z marnym skutkiem.

W drugiej kwarcie Kutno pogubiło się jeszcze bardziej. Nie był to wynik bardzo dobrej defensywy Anwilu, ale także niezrozumiałych strat jak błąd 8 czy 5 sekund. Do przerwy Anwil prowadził 44:24 i tym samym ustawił sobie mecz do końca.

Gdy w trzeciej kwarcie Anwilowi przestało siadać sprawy w swoje ręce wziął Chase Simon. To za jego sprawą prowadzenie włocławian wzrosło nawet do 30 punktów! Zmęczenie jednak dało o sobie znać i musiał siąść na ławke. Anwilowcy grali konsekwentnie i po 3 kwartach mieli 23 punkty przewagi.

Czwarta kwarta to po prostu kończenie formalności przez Anwil. Na boisko wybiegły głębsze rezerwy obu drużyn. Anwil w pewnym momencie grał nawet piątką Polaków w składzie Jankowski – Raczyński – Krajniewski – Warszawski – Witliński. Czwarta kwarta była jedyną, którą zdołali wygrać kutnianie, a Anwil odniósł zwycięstwo 87:66.

Mimo świetnej postawy kibiców zawodnicy z Kutna nie popisali się. Mecz był przesądzony po połowie, bo oprócz wyniku, gra Polfarmeksu nie dawała żadnych oznak do zmiany. Anwil jest teraz krok bliżej od Play-Off i zrównał się punktami z ekipą z łódzkiego.

Anwil Włocławek – Polfarmex Kutno 87:66 (22:16, 26:12, 22:19, 17:19)

Anwil: Simon 23, Vaughn 16, Crosariol 15, Eitutavicius 15, Wysocki 11, Hajrić 6, Witliński 4, Raczyński 2, Jankowski, Warszawski, Krajniewski, Surmacz

Polfarmex: Mitchell 16, Johnson 11, Malczyk 9, Wołoszyn 7, Grochowski 5, Bartosz 5, Jarecki 4, Auda 4, Batka 4, Jakóbczyk 1.