Podsumowanie XIII kolejki w TBL

Mecz XIII kolejki: Śląsk Wrocław – Anwil Włocławek (91:72)

Święta wojna, przy mocnym udziale Jakuba Dłoniaka (24pkt) zakończyła się tak naprawdę w pierwszej kwarcie, w której wrocławianie prowadzili 18-4. Konsekwentna gra gospodarzy i trzy celne kosze w końcowych fragmentach akcji z pierwszej kwarty mocno wstrząsnęły Anwilem, do tego stopnia, iż gości ani razu nie było stać na prowadzenie (a nawet doprowadzenie do remisu!). Seria czterech zwycięstw zespołu Predraga Krunića została zatrzymana w Orbicie, a Śląsk pozostał niepokonany we własnej hali w bieżących rozgrywkach. Anthybohaterem Anwilu został Deonta Vaughn *autor 8 strat przy skuteczności 2/8 z gry.

Lucky looser – Chase Simon (Anwil) z 30pkt dla Anwilu i Anthony Miles (Polpharma) z 29pkt

Trafienie kolejki: Kevin Johnson (Polfarmex) dość niespodziewanie i po asyście Kwamaina Mitchella (27pkt) trafił zza łuku na 67 sek przed końcem meczu w Tarnobrzegu. Amerykański podkoszowy dał gościom prowadzenie (84-83) i ze swoimi 18 pkt poprowadził Polfarmex w czwartej kwarcie do wyjazdowej wygranej.

Drużyna XIII kolejki: Stelmet Zielona Góra – za kolejne 6 zwycięstwo z rzędu pod rządami Saso Filipovskiego oraz deklasację ligowego sąsiada z tabeli – Rosę Radom (73-59). Radomianie w Zielonej Górze trafili tylko 1 z 19 prób zza łuku. Stelmet wygrał pierwszą kwartę 24-8 i łatwo sobie poradził z wyżej notowaną , po 12 kolejkach, drużyną.

Szaleni strzelcy po 13. kolejkach: 11/45 Grzegorz Małecki (MKS Dąbrowa), 16/49 Krzysztof Jakóbczyk (Polpfarmex), 21/61 Mantas Cesnauskis (Śląsk), 33/95 Grzegorz Kukiełka (Polpharma), 23/66 Michał Jankowski (Polski Cukier)

MVP XIII kolejki

Piątka 13 kolejki – Kwamain Mitchell (27pkt) –  Sarunas Vasiliauskas (28pkt) – Jakub Dłoniak (24pkt) – Quinton Hosley (16pkt, 9zb, 5przech) – Damian Kulig (27 pkt i 9zb)

Najlepszy rezerwowy 13 kolejki – Damian Kulig (27 pkt i 9 zb)