Waczyński ograł Barcelonę i Lampego

Waca5 z 10 rzutów trafił w starciu ze słynną Barceloną skrzydłowy reprezentacji Polski, Adam Waczyński. Popularny Waca udanie zagrał spotkanie przeciwko Maciejowi Lampemu i zaaplikował Mistrzom Hiszpanii 15 punktów. Co ważne Adam nie pękł i w pojedynku z faworytem ligi wybiegł w pierwszej piątce Río Natura Monbús Obradoiro.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta, wygrana przez gospodarzy czyli zespół Polaka – 26-10. W sumie po czterech kwartach Rio Natura Monbus Obradoiro zwyciężyła 79-67 i była ich to siódma wygrana w tym sezonie. Waczyński do 15 pkt, dołożył 3 asysty i 1 zbiórkę.

Z drugiej strony fatalnie spisywał się Maciej Lampe . Polski podkoszowy spędził na parkiecie 14 minut podczas których zanotował tylko cztery punkty i cztery zbiórki (1/2 za 2pkt, 0/3 za 3pkt). Podczas jego pobytu na parkiecie Barca notowała gorszy fragment gry a rywal jej uciekał.

Po 14-stu kolejkach Barcelona jest na drugiej pozycji w ligowej tabeli, natomiast team Waczyńskiego znajduje się na 9 miejscu. Liderem jest Unicaja Malaga, która po dogrywce ograła Real Madryt (99-92). Po dogrywce uległ też zespół Thomasa KelatiegoUCAM Murcia (85-89) – a Polak zanotował 8 oczek i 5 asyst przy skuteczności 3/8 z pola gry.