Lampe i Waczyński przegrali w Madrycie

kelati_euroleagueZespoły FC Barcelona z Maciejem Lampe i Rio Natura z Adamem Waczyńskim przegrały w Madrycie w meczach 12. kolejki hiszpańskiej ligi koszykarzy. Sensacją jest porażka ekipy z Katalonii z 14. drużyną tabeli ACB Estudiantes 96:102. Dobry mecz rozegrał Waczyński.

Rio Natura Monbus Obradoiro uległa liderowi tabeli Realowi Madryt 73:91, zaś Waczyński był najskuteczniejszym strzelcem wśród pokonanych. Urodzony w Toruniu 25-letni reprezentant Polski w 23 minuty uzyskał 14 punktów (trafił trzy z pięciu rzutów za dwa punkty, dwa z pięciu zza linii 6,75 m oraz dwa z trzech wolnych), miał dwie zbiórki i przechwyt.

Drużyna z Santiago de Compostela zajmuje 10. miejsce w tabeli z bilansem sześciu zwycięstw i tyluż porażek. Real prowadzi z bilansem 10-2.

Lampe w 10 minut uzyskał dla Barcelony w wieczornym spotkaniu z Movistar Estudiantes Madryt (96:102) sześć punktów w 10 minut. Trafił raz za dwa punkty, raz za trzy (w dwóch próbach) i wykorzystał jeden z dwóch wolnych. Barcelona jest trzecia w tabeli z bilansem 9-3.

Jedynym zespołem z reprezentantem Polski składzie – Thomasem Kelati, który wygrał w 12. kolejce jest UCAM Murcia. Universidad Catolica pokonał Kutxa Laboral Vitoria 93:88. Było to siódme zwycięstwo w sezonie. Amerykanin z polskim paszportem w 22 minuty zdobył pięć punktów, miał asystę i dwie straty. Jego klub z bilansem 7-5 zajmuje ósme miejsce w tabeli