Euroraport 16.12

W miniony weekend najlepiej na europejskich parkietach zaprezentowali się Mateusz Ponitka i Adam Łapeta. Przyzwoite zawody rozegrali Michał Ignerski i Thomas Kelati. To i wiele więcej to przeczytania w kolejnym euroraporcie!

Liga hiszpańska

Adam Waczyński zdobył 7 punktów w wygranym, przez Rio Natura Monbus Obradoiro meczu z Estudiantesem (60:59). Polak trafił dwa z czterech rzutów za dwa oraz trzy z czterech rzutów wolnych. Niecelny okazał się jego jeden rzut zza lini 6,75m. Były gracz Trefla Sopot, do swojego dorobku dołożył zbiórkę, asystę i trzy straty.

Zwycięstwo nad Morabanc Andorra odniósł zespół UCAM Murcia z Thomasem Kelatim w składzie. Amerykanin z polskim paszportem zdobył 10 punktów (2/2 za dwa, 2/4 za trzy) oraz cztery zbiórki i dwa przechwyty.

Ze zwycięstwa cieszył się również Maciej Lampe. Jego Barcelona, wysoko pokonała na własnym parkiecie CAI Zaragoza (90:67). Polski środkowy zdobył 8 punktów (3/7 za dwa, 0/1 za trzy, 2/4 rzuty wolne). Do swojego dorobku dołożył jeszcze cztery zbiórki, przechwyt i dwie straty.

Liga francuska

Michał Ignerski (Le Mans) zdobył 11 punktów i pomógł swojej drużynie odnieść zwycięstwo nad Pau-Lacq Orthez (83:78). Były gracz Anwilu Włocławek zaliczył również sześć zbiórek, trzy asysty, dwa przechwyty i dwie straty.

Liga belgijska
Swoją pozycję w lidze belgijskiej umacnia Mateusz Ponitka. Polak, w wygranym przez Teleenet Ostende meczu ze Spirou Charleroi (91:72), zdobył 18 punktów. Reprezentant Polski zagrał na bardzo dobrej skuteczności (5/6 za dwa, 1/3 za trzy, 5/5 rzuty wolne). Dodatkowo zaliczył trzy zbiórki, asystę, przechwyt i stratę.

Tym razem odpoczywał Aleksander Lichodziejewski (Basic Fit Bruksela).

Liga niemiecka
Klęski doznał zespół Bayreuth z Davidem Brembly w składzie. Ulegli oni w Monachium, miejscowemu Bayernowi aż 75:102. Były zawodnik sopockiego Trefla zdobył dwa punkty (1/3 za dwa, 0/2 za trzy), zbiórkę, asystę, przechwyt, stratę i blok.

Liga austriacka
Wojciech Barycz nie pojawił się na parkiecie, w wygranym przez jego Arkadie meczu z Gussing (93:83).

Liga szwedzka
Ekipa Norrkoping odniosła wyjazdowe zwycięstwo nad ekipą Umei (87:68). Swój udział w tej wygranej miał Paweł Mróz. Polski środkowy zdobył 7 punktów (1/3 za dwa, 5/6 rzuty wolne), dwie zbiórki, przechwyt i stratę.

Liga litewska
Adam Łapeta, był najlepszym strzelcem w spotkaniu Dzukiji z Żalgirisem Kowno (75:78). Podopieczny Andreja Urlepa zdobył 16 punktów (4/7 za dwa, 8/11 rzuty wolne) oraz dwie zbiórki, asystę i blok.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *