Podsumowanie IX kolejki w TBL

MECZ 9 KOLEJKI: AZS – ROSA 87:69

Akademicy nie zwalniają tempa!Qyntel Woods flirtował z triple double (20pkt-8as-7zb) i jak na lidera przystało dobrze spisywał się przez 40 minut potyczki z Rosą Radom (87:69). Jednak AZS w hitowym starciu 9 kolejki TBL imponował na wielu płaszczyznach gry. Jedną z nich była defensywa o której nie można zapomnieć. Oczywiście bohaterem numer jeden został aplikujący radomianom trzy trójki z rzędu – w końcówce czwartej kwarty – Goran Vrbanc; ale nie byłoby wygranej AZSu bez pracy, po obu stronach parkietu, Dante Swansona oraz Artura Mielczarka. Dante do granic możliwości uprzykrzał poruszanie się na parkiecie Danielowi Gibsonowi. Mało miejsca na rzut dla rywala, nienabieranie się na zwody przeciwnika oraz w końcu rzucanie ważnych punktów (m.in. kluczowa trójka , po której AZS zaczął ucieczkę po wygraną) to atuty meczowe amerykańskiego obrońcy z Koszalina. Gibson przy obronie Swansona (11pkt i 8as) przez trzydzieści meczowych minut trafił tylko 1 z 6 rzutów. Z kolei Artur Mielczarek drugi raz w tym sezonie trafił co najmniej trzy trójki w jednym spotkaniu (4/6 zza łuku) przy i 14 zdobytych punktach zebrał 6 piłek. Czwarta kwarta w jego wykonaniu to mocny nacisk na bohatera zeszłotygodniowej potyczki Rosa – Śląsk – Kamila Łączyńskiego. Przy solidnie pracującym w defensywnie „Mielonym” Łączyński miał wyraźne problemy z prowadzeniem gry i wykańczaniem kolejnych akcji (wówczas to trafiał w odpowiedzi Vrbanc). Najpierw Mielczarek udanie ustał w obronie nie dając sobie rzucić punktów a rozgrywający nie potrafił wymusić faulu przeciwnika (skończyło się rzutem tylko w tablicę). Dalej rozgrywający nie trafił z podaniem, generując kolejną stratę gości. W końcu przy kryjącym graczu AZSu nie dorzucił swojej próby za trzy…Szlagier kolejki zakończył się piątą z rzędu wygraną Akademików.

LUCKY LOSER: 26 pkt Kena Browna w debiucie w PLK przeciwko Turowowi

TRAFIENIE 9 KOLEJKI:

DRUŻYNA 9 KOLEJKI: AZS KOSZALIN za 5 zwycięstwo z rzędu, tym razem nad rywalem z górnej półki, Rosą Radom.

SZALENI STRZELCY W 9 KOLEJCE: 2/9 Myles MacKay i Jarosław Zyskowski Jr,  1/6 Danny Gibson i Willie Kemp, 0/6 Szymon Długosz, 0/8 Jessie Sapp, 1/8 Darrell Harris, 1/10 LaMarshall Corbett , 2/10 Marcin Flieger, 2/11 Tony Meier i Jamar Diggs,

SERIA TRWA

– trzecia z rzędu wygrana Jeziora Tarnobrzeg, tym razem z Treflem
– piąta z rzędu wygrana AZS-u Koszalin, tym razem z Rosą
– dziewiąta z rzędu wygrana Turowa Zgorzelec, co jest absolutnym rekordem w historii występów Turowa w ekstraklasie; tym razem nad MKSem Dąbrową Górniczą
– trzy mecze z rzędu Dominique’a Johnsona na granicy lub powyżej 20 pkt oraz również z co najmniej 4 trafieniami za trzy punkty
– czwarty z rzędu występ na poziomie co najmniej 20 pkt Qyntela Woodsa
– piąty z rzędu mecz Aleksandara Mladenovića ze zdobyczami co najmniej 10pkt.

PRZEŁAMANIE

– po dwóch z rzędu porażkach, zawodnicy Asseco Gdynia odnieśli wygraną z Polskim Cukrem Toruń (65:57)
– drugie z rzędu zwycięstwo Polfarmexu Kutno oraz druga z rzędu wyjazdowa wygrana Jeziora Tarnobrzeg.