Pierwsze double-double Gielo i rekord punktowy !

Tomasz Gielo znów poprowadził Liberty Flames do zwycięstwa w uniwersyteckiej lidze NCAA. W wygranym u siebie 61:55 meczu z Delaware Blue Hens reprezentant Polski był najlepszym koszykarzem zespołu, uzyskując 23 punkty i 10 zbiórek.

To jego pierwsze double-double w sezonie. Gielo rozpoczął mecz w wyjściowej piątce, grał 35 minut i był najskuteczniejszym zawodnikiem Flames, trafiając dwa z pięciu rzutów za dwa punkty, cztery z siedmiu za trzy i siedem z ośmiu wolnych.

23 punkty to jego strzelecki rekord w rozgrywkach NCAA, w których występuje czwarty sezon. Miał także dziewięć zbiórek w obronie, jedną w ataku, po dwie asysty i straty oraz dwa faule.Flames wygrali dwa pierwsze mecze w sezonie.

Taki sam dorobek ma rozstawiona w rozgrywkach z numerem 13. drużyna Gonzaga Bulldogs, w której występuje inny reprezentant biało-czerwonych Przemysław Karnowski. W poniedziałek pokonała na własnym parkiecie 72:56 SMU Mustangs (numer 22.). Polski środkowy w 20 minut zdobył osiem punktów (cztery na siedem za dwa, spudłował obydwa wolne), miał sześć zbiórek (po trzy w ataku i obronie), asystę, blok, stratę oraz popełnił trzy faule