Stelmet przegrywa w Salonikach

Stelmet Zielona Góra doznał drugiej porażki w rozgrywkach grupy F Pucharu Europy koszykarzy. Wicemistrzowie Polski przegrali w wyjazdowym spotkaniu z PAOK Saloniki 66:85 (20:21, 13:24, 20:19, 13:21).

Stelmet mimo obiecującego początku, kiedy dwukrotnie zza łuku trafił Przemysław Zamojski, całkowicie stracił rytm, i dał się zdominować ekipie PAOKu Saloniki. Kolejne kwarty tylko potwierdzały wyższość rywala. Zielonogórzanie osłabieni brakiem Adama Hrycaniuka, który podczas drugiej kwarty nabawił się urazu kostki i opuścił resztę spotkania, walczyli o samego końca, jednak finałowe minuty należały do gospodarzy.

Podopieczni Andrzeja Adamka wciąż mają ogromny problem ze zgraniem. Brak komunikacji pomiędzy liderami, a trenerem sprawia, że Stelmet popełnia proste błędy i nie potrafi rozstrzygać końcówek na swoją korzyść.

Po dwóch kolejkach spotkań zielonogórzanie mają na swoim koncie dwie porażki i znajdują się na ostatnim miejscu z tabeli grupy F. Następny mecz Stelmet rozegra 29 października, a jego rywalem będzie Buducnost Podgorica.

PAOK Saloniki – Stelmet Zielona Góra 85:66 (21:20, 24:13, 19:20, 21:13)

PAOK Salonik: Christos Saloustros 17, Kevin Langford 12, Julian Vaughn 12, Georgios Dedas 9, Kostas Charalampidis 8, Marc Carter 7, Apollon Tsochlas 7, Kostas Kakaroudis 6, Michail Liapis 4, Evangelos Margaritis 3, Jake Odum 0, Thomas Kottas 0.

Stelmet Zielona Góra: Łukasz Koszarek 14, Steven Burtt 11, Daniel Johnson 11, Przemysław Zamojski 10, Quinton Hosley 8, Chevon Troutman 8, Aaron Cel 2, Adam Hrycaniuk 2, Maciej Kucharek 0.