Podsumowanie III kolejki TBL

Najciekawsze mecze III kolejki:

Śląsk Wrocław (3-0) – Stelmet Zielona Góra (2-1)
69:68

Spotkanie , które przyniosło kibicom wiele emocji oraz te , które decydowało się w ostatnich sekundach. O wygranej gospodarzy zdecydowały – strata Łukasza Koszarka, faul ofensywny przy zasłonie Adama Hrycaniuka oraz niecelna próba rzutu za trzy Koszarka. W odpowiedzi trafił Rocky Trice (17), który ku uciesze trzytysięcznej publiczności zgromadzonej w Orbicie popisał się efektownym wejściem pod kosz, zdobywając najważniejsze punkty spotkania. Spotkanie telewizyjne było rozgrywane na wysokiej intensywności a obie drużyny dały sporo z siebie w obronie. Dla przykładu Śląsk zdobył tylko 11 pkt w II odsłonie, a Stelmet ledwie 8 w finałowych 10 minutach. Dla Śląska ta inauguracja to najlepsza od sezonu 2002/3, kiedy również Dolnoślązacy zdołali zwyciężyć w trzech pierwszych meczach sezonu.

PGE Turów Zgorzelec (3-0) – Polfarmex Kutno (1-2) 91:89

Planowany lekki i spokojny spacerek zamienił się w pogoń za beniaminkiem ekipy Miodraga Rajkovića. W drugiej kwarcie za sprawą Kwamaina Mitchella to goście szykowali niespodziankę swoim fanom. Obrońca popisał się 23 punktami do przerwy i zespół z Kutna prowadził 49:41. Na szczęście dla gospodarzy do gry w II połowie mocniej włączyli się Mardy Collins (14pkt i 6as) oraz Vlad-Sorin Moldoveanu (22pkt i 9/12 z gry). To właśnie reprezentant Rumunii popisał się celną trójką na 7 sekund przed końcem meczu, zapewniając Turowowi trzecie zwycięstwo na inauguracji sezonu.

Podsumowanie:

Lucky looser – Kwamaine Mitchell (38 punktów, 6×3 pkt i strzelecki rekord sezonu) oraz Darrell Harris (16pkt i 16zb dla Wilków Morskich)

Trafienie kolejki – Vlad-Sorin Moldoveanu (na 7 sek do końca meczu Turowa z Polfarmexem) oraz Roderick Trice (na 17 sek do końca meczu Śląska ze Stelmetem)

Drużyna III kolejki: WKS Śląsk Wrocław, za trzecie z rzędu zwycięstwo z faworyzowanym Stelmetem oraz skuteczną pogoń od stanu -13 na niekorzyść gospodarzy. Iskrę z ławki rezerwowych wniósł do gry Robert Tomaszek (m.in. zaliczając kluczowy przechwyt i trafienie) a o wygranej zdecydowały charakter i determinacja z solową akcją Rodericka Trice’a (17pkt).

Szaleni strzelcy III kolejki: 0/6 Grzegorz Kulka (Trefl), 0/5 Aleksander Perka (Polski Cukier)

Szaleni strzelcy po III kolejkach: 6/23 Paweł Kikowski (Wilki Morskie), 9/34 Deonta Vaughn (Anwil), 6/22 Michał Jankowski (Polski Cukier)

Najlepsza piątka III kolejki: Tony Meier *25pkt i 8zb (Polpharma) – Ovidijus Galdikas *19pkt i 18zb (Asseco) – Kyle Shiloh *22pkt (Czarni) – Vlad-Sorin Moldoveanu *22pkt (Turów) – Kwamain Mitchell *38pkt i 6as (Polfarmex)

Seria trwa: Arvydas Eitutavicius (Anwil) trafił wszystkie 5 rzutów za trzy punkty, czym poprawił osiągnięcie Devona Austina z inauguracji (AZS, 4). Steven Burtt (Stelmet) w każdym z trzech kolejnych spotkań przekraczał sumę 20 punktów. AZS, Śląsk i Turów to trzy niepokonane ekipy w rozgrywkach sezonu 2014/15.