Mateusz Ponitka i jego Oostende wygrywają Superpuchar Belgii

Po nieudanych eliminacjach do fazy grupowej Euroligi, gdzie zawodnikom z Oostende nie udało się wywalczyć prawa gry w najwyższej, europejskiej klasie rozgrywkowej, przyszła pora na spotkanie o SuperPuchar Belgii.  Ich rywalami była drużyna Gigantów z Antwerpii, w której szeregach grają byli zawodnicy PLK – Kirk Archibeque i Jordan Callahan. Każdy kto jednak spodziewał się wyrównanego spotkania, mógł czuć się zawiedziony, bo mistrzowie Belgii nie pozostawili żadnych złudzeń i zwyciężyli aż 103-62.

Ponitka i jego koledzy szybko narzucili własny rytm gry i od początku potwierdzali swoją dominację. Już do przerwy zespół Telenetu wygrywał różnicą blisko 30 oczek i tylko katastrofa mogła odebrać im wygraną w tym pojedynku. Po przerwie jednak obraz gry się nie zmienił, a Oostende prowadzone przez duet Prince-Serron, spokojnie powiększało swoją przewagę i tym samym rozwiali jakiekolwiek nadzieje drużyny z Antwerpii na wygraną w SuperPucharze. Spotkanie ostatecznie zakończyło się pogromem 103-62 i można śmiało powiedzieć, że zawodnicy Telenetu powetowali sobie porażkę w eliminacjach do Euroligi.