Rekord oglądalności podczas meczu Polska-Austria

Trzeci mecz kwalifikacji i trzeci raz pełna hala. Tym razem, w środę 27 sierpnia w Lubinie komplet widzów (3700) oglądało spotkanie Polska – Austria. Biało-Czerwoni wygrali po dogrywce i awansowali do EuroBasketu 2015 z 1. miejsca w grupie. Spotkanie to cieszyło się też sporym zainteresowaniem wśród telewidzów. Średnia oglądalność na kanałach Polsat Sport News i Polsat Sport wyniosła 325 tysięcy! A w pewnym momencie śledziło je przed telewizorami ponad 570 tysięcy kibiców!

Pierwszy mecz kwalifikacji do EuroBasketu 2015 odbył się 10 sierpnia w Toruniu. Tam komplet widzów (6000) był świadkiem zwycięstwa z Niemcami. Ten mecz w telewizji oglądało średnio blisko 160 tysięcy widzów.

Dużo większym zainteresowaniem cieszył się rewanż z naszymi sąsiadami. 20 sierpnia na antenie Polsatu Sport News spotkanie Niemcy – Polska oglądało średnio 250 tysięcy widzów. Drugą połowę śledziło średnio 320 tysięcy widzów, a najlepszy minutowy wynik osiągnięty został w końcówce, kiedy to spotkanie oglądane było przez ponad 560 tysięcy kibiców.

W niedzielę 24 sierpnia przyszedł czas na mecz z Luksemburgiem w Koszalinie. Na kanałach Polsat Sport i Polsat Sport News oglądało go średnio 218 tysięcy widzów.

Prawdziwy rekord padł jednak w ostatnim meczu z Austrią. W środę 27 sierpnia przy pełnej hali (3700 kibiców) w Lubinie Polacy wywalczyli awans do EuroBasketu z 1. miejsca w grupie. Spotkanie na dwóch antentach ogądało średnio aż 325 tysięcy widzów. Drugą połowę śledziło średnio 376 tysięcy kibiców, a maksymalną wartością, jaką udało się uzyskać w końcówce było 571 tysięcy.

Info za: PZKosz.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *