Bier-Katz na tryoucie w Stelmecie

Stelmet Zielona Góra postanowił zaprosić do siebie Amita Bier-Katza, który w Winnym Grodzie spędzi okres przygotowawczy na zasadzie try-outu. Try-out to po prostu okres testowy, w którym zawodnik trenuje razem z drużyną i jeśli przekona do siebie sztab szkoleniowy to podpisze kontrakt z klubem, a jeśli nie przypadnie do gustu trenerom to będzie musiał rozglądać się za nowym klubem. Jest to coraz bardziej popularna forma rekrutacji, szczególnie jeśli klub szuka zawodników, którzy mają zamknąć skład. Pojawienie się Izraelczyka w Zielonej Górze jest także spowodowane tym, że prawie całe lato z kadrą spędzi Adam Hrycaniuk, a w drugiej drużynie Stelmetu nie ma zbyt wielu wysokich zawodników, którzy mogliby na odpowiednim poziomie trenować z nowym centrem wicemistrzów Polski – Danielem Johnsonem.

Amit Bier-Katz dołącza na okres przygotowawczy do drużyny wicemistrza Polski to były zawodnik Maccabi Ashdod ma 208 centymetrów wzrostu i waży 113 kilogramów. Występuje na pozycji centra.

Bier-Katz przed rozpoczęciem przygody z profesjonalną koszykówką, w 2010 roku zgłosił się do draftu NBA. Center nie zachęcił jednak żadnej z drużyn najlepszej ligi świata i podpisał kontrakt z izraelskim Altshuler Shaham Gilboa Galil, gdzie spędził 2 lata.

Przez ostatni sezon na izraelskich parkietach Katz na boisku przebywał przeciętne 16 minut, podczas których zdobywał blisko 4 punkty i 3.3 zbiórki.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *