Kolejny powrót do PLK – Deonta Vaughn zagra w Anwilu

Kilka dni po ponownym zakontraktowaniu Arvydasa Eitutaviciusa działacze włocławskiego Anwilu uzgodnili warunki umowy z Deontą Vaughnem. Amerykański combo-obrońca występował już w Polsce w sezonie 2010-11, kiedy wraz Polpharmą Starogard Gdański zdobywał Puchar Polski. 28-latek notował wówczas występy na poziomie 11pkt – 4zb – 3as. Ciekawe jak będzie tym razem?

Vaughn to bardzo wszechstronny zawodnik, mogący z powodzeniem występować na pozycji rozgrywającego oraz rzucającego obrońcy. Deonta to również bardzo solidny defensor i atleta, który po przygodzie z Polpharmą próbował swoich sił jeszcze w lidze gruzińskiej oraz ukraińskiej. Ostatni rok to już gra w lidze węgierskiej i Atomeromu Paks oraz występy w Eurochallange. Jego statystyki z czasów występów na Węgrzech to średnie 11.5pkt – 5.2as – 3.3zb.

Co ciekawe Deonta Vaughn był już bliski powrotu do PLK w poprzednim sezonie, kiedy gracz był już po słowie z działaczami Polpharmy to wówczas pojawiła się oferta węgierskiej drużyny i szansa na występy w europejskich pucharach. Vaughn ostatecznie zdecydował się na przenosiny na południe Europy.

Po transferze Amerykanina do Anwilu wydaje się obsada obwodowych graczy w zespole Mariusza Niedbalskiego została zamknięta. Na dziś Rottweilery mają w składzie: Arvydasa Eitutaviciusa, Bartosza Jankowskiego, Piotra Pamułę, Macieja Raczyńskiego i wspomnianego Deontę Vaughna.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Polpharma jednak z licencją

Polpharma Starogard Gdański jako ostatni klub otrzymała w poniedziałek licencję na grę w ekstraklasie. Dzięki temu w najbliższym sezonie w...

Zamknij