Aaron Cel zadebiutuje w polskiej reprezentacji

reprezentacja2W najbliższy piątek – podczas spotkania w Czechami – były skrzydłowy Turowa Zgorzelec i obecny gracz Stelmetu Zielona Góra oficjalnie zadebiutuje w występach w reprezentacji Polski. O możliwości gry – z orzełkiem na piersi – Cela pisaliśmy przed kilkoma tygodniami.

Cel w poprzednich dwóch latach notował występy w Turowie Zgorzelec , a obecny sezon – swój trzeci w Polsce – rozgrywał jako zawodnik Stelmetu Zielona Góra. Ma też za sobą występy w Lidze VTB, rozgrywkach Euroligi oraz mecze w lidze francuskiej. W Polsce wywalczył srebrne medale Mistrzostw Polski. W kadrze Polski zamierza na niego postawić trener-debiutant Mike Taylor.

– Na dziś nie mamy żadnych zapytań z prośbą o wyjaśnienia od FIBA, więc lada chwila dostaniemy definitywne potwierdzenie, które będzie oficjalnie uprawniało Aarona do gry w reprezentacji. Aaron Cel na pewno wystąpi w meczu towarzyskim z reprezentacją Czech – Marcin Widomski generalny menedżer reprezentacji Polski koszykarzy.

Jeżeli FIBA miałaby jakiekolwiek wątpliwości powinna poprosić PZKosz o złożenie wyjaśnień cco do gracza i historii jego wystepów.

Oficjalny debiut Aarona Cela oraz nowego trenera Mike’a Taylora odbędzie się w piątek, o godzinie 20.00. W Wałbrzychu nasza reprezentacja rozegra pierwszy sparing tego lata przeciwko Czechom. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport News.

W lipcu reprezentacja Polski rozpocznie przygotowania do kwalifikacji do EuroBasketu. W dniach 1-3 sierpnia 2014 roku w Toruniu biało-czerwoni gościć będą Szwecję, Portugalię i Iran podczas turnieju towarzyskiego.

Pin It

1 komentarz

  1. Wszystkiego najlepszego Panie trenerze . Ale mam pytanko czy mistrz Polski jest taki słby ,że żaden z jego zawodników nie znalazł miejsca w reprezentacji? CZyzby dalej rządxzili agenci i paru działaczy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *