„Psycho-T” wraca do PLK, zagra w Śląsku

Tomaszek

Tomaszek

Po zakontraktowaniu przez wrocławski Śląsk Aleksandara Mladenovića, działacze klubu postarali się wypełnić pozycję zmiennika dla Serba. Wybór ich padł na dobrze znanego z występów w Czarnych Słupsk, Turowie Zgorzelec i PBG Baskecie Poznań – Roberta Tomaszka. 33-latek był w ostatnim czasie przymierzany do gry w AZS-ie Koszalin, ale ostatecznie postawił na grę na Dolnym Śląsku.

Tomaszek znany jest w środkowisku koszykarskim jako „Psycho-T” i ma w swoim „CV” występy poza granicami Polski. Najpierw reprezentował barwy amerykańskiego uniwersytetu Texas Tech, by następnie wrócić do Europy i występować dla Eisbaeren Bremehaven (Niemcy) czy Kondori Liberec (Czechy). W latach 2006-09 zadomowił się w lidze czeskiej, gdzie zapracował na brązowy medal Mistrzostw Czech z BK Prostejov oraz złoto z CEZ Nymburk. W tej ostatniej drużynie współpracował z byłym trenerem Śląska oraz polskiej kadry – Mulim Katzurinem.

W PLK jego największym osiągnięciem okazał się srebrny medal zdobyty z Turowem Jacka Winnickiego, w sezonie 2010-11. Mierzący 205 cm wzrostu oraz ważący 115 kg Tomaszek kolejne trzy sezony spędzał naprzemiennie w lidze niemieckiej (Baskets Wuerzburg, Riesen Ludwigsburg) i polskiej (Czarni Słupsk). W ostatnim roku gry dla Riesen Ludwigsburg osiągnął ćwierćfinał Budesligi (średnie 2.1 pkt i 1.6zb przy 7 minutach w grze). Podkoszowy ma podwójne obywatelstwo – polskie i niemieckie – stąd łatwo też mu było o pracę w BBL.

Robert tym samym dołączył do Michała Gabińskiego, Radosława Hyżego, Aleksandara Mladenovića i Roberta Skibniewskiego, którzy mają ważne umowy lub niedawno podpisali nowe kontrakty z ostatnim zwycięzcą rozgrywek o Puchar Polski.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *