Olek Czyż z powrotem w lidze włoskiej

Drużyna włoskiej Lega A , Enel Brindisi, zakontraktowała przed kilkoma dniami byłego gracza AZS-u Koszalin, Seka Henry’ego.  Jak donoszą dwa różne serwisy, Sportando i Eurobasket, teraz kontrakt z 5-tą drużynyną ligi podpisał Olek Czyż. Dla Czyża , który 2 lata temu był jeszcze graczem Virtusu Roma jest to tym samym zawodowy powrót do Włoch.

W ostatnim czasie 24-letni reprezentant Polski w kadrze Mike’a Taylora, próbował swoich sił na zapleczu ligi NBA , w D-League. Tam reprezentował barwy Canton Charge oraz Fort Wayne Mad Ants. Próbował on też pokazać się sternikom Miami Heat, podczas jednego z campów zorganizowanych na Florydzie. Jeszcze wcześniej próbował swoich sił w dostaniu się do składu Milwaukee Bucks. Niestety bez większego powodzenia.

Przypomnijmy, że w barwach Virtusu Roma w sezonie 2012-13 notował przeciętne 5.6 pkt i 3.7zb i miał okazję zagrać w finale ligi włoskiej. Absolwent Uniwerytetu Nevada dołączy do innego nowo zakontraktowanego gracza, Seka Henry’ego, który z kolei musiał przedwcześnie pożegnać się z PLK wskutek afery dopingowej. W organiźmie Henry’ego po spotkaniu z Anwilem Włocławek wykryto niedozwolone substancje dopingujące, które wg zeznań gracza pochodziły z odżywek, których zażywał.

Czyż i Henry tym samym trafili pod skrzydła byłego szkoleniowca Śląska Wrocław, Pierro Bucchiego. Enel Brindisi w poprzednich rozgrywkach play offs ligi włoskiej odpadło w pierwszej rundzie przeciwko Banco Di Sardegna Sessari i w tej potyczce nie wygrało żadnego spotkania (0-3).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *