AZS Koszalin z kontraktami

Klub zaczyna kompletowanie składu na sezon 2014/2015. Jak wiadomo priorytetem dla każdego klubu grającego w TBL są wartościowi Polacy. Udało nam się dowiedzieć, że AZS w przyszłym sezonie będą nadal reprezentowali Krzysztof Szubarga oraz Piotr Dąbrowski.

 

Krzysztof Szubarga to  polski koszykarz grający na pozycji rozgrywającego, reprezentant Polski od 2005. Mistrz Polski z Asseco Prokomem Gdynia w sezonie 2010/2011.  Od 2001 do 2013 roku grał bez przerwy w Polsce. Na początku sezonu 2013/2014 zdecydował się na pierwszy w karierze wyjazd za granicę gdzie grał w ukraińskim MBC Mikołajów osiągając statystyki na poziomie 12.2 pkt oraz 6.3 asysty w 19 meczach. Ze względu na stan polityczny Ukrainy zdecydował się na powrót do Polski do zespołu AZS Koszalin, gdzie dokończył sezon. Teraz klub praktycznie już tylko czeka na podpisanie kontraktu przez kadrowicza.

Piotr Dąbrowski to specjalista od defensywy, który potrafi zaskoczyć rzutem z dystansu i świetnie walczy o zbiórki. Występował wcześniej w Kwidzynie i Poznaniu. Będzie to jego ósmy sezon w ekstraklasie, a drugi w Koszalinie. Występował wcześniej m.in. w Kwidzynie i Poznaniu. W ostatnim sezonie notował statystyki na poziomie 4.1 pkt oraz 3.9 zb. W AZS-ie zwolennikiem pozostania gracza w składzie jest Igor Milicić.

Dodatkowo klub prowadzi zaawansowane rozmowy z Robertem Tomaszkiem. Nie jest wykluczone, że zaowocują one podpisaniem kontraktu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *