Naszkosz: typowanie X i ostatniej kolejki w Szóstkach

Polpharma – Kotwica

S. Nolbertowicz: Oj AZS musi żałować zamiany Rafał Bigusa na Czarka Trybańskiego. Nie upatruję jednak tutaj większej niespodzianki. Sam Rafał nie wystarczy, a Polpharma prezentowała się ostatnio dobrze, szczególnie w meczach u siebie.
Mój typ: Polpharma +8

Woy: Najprawdopodobniej ostateczne pożegnanie Kotwicy z PLK, bowiem Czarodzieje z Wydm drugi raz z rzędu zajmą ostatnie miejsce, co w lidze kontraktowej związane jest ze spadkiem. Mój typ:+10 Polpharma

W. Konieczny: Sam Rafał Bigus nie wystarczy – podrażniona kompromitującą porażką z AZS-em Polpharma zwycięstwem zakończy nieudany dla klubu sezon, ale poza obserwowaniem wyczynów nieśmiertelnego środkowego z Kołobrzegu niczego ciekawego po tym meczu się nie spodziewam, nie ma on też żadnego znaczenia dla sytuacji w tabeli. Swoją drogą ciekawe, co stanie się z Bigusem w przyszłym sezonie – w takiej formie aż żal, żeby miał kończyć karierę, miejsce w Top5 centrów sezonu ma bowiem pewne :).
Mój typ: Polpharma +4

Śląsk – AZS Koszalin

S. Nolbertowicz: Hit kolejki. Bardzo fajnie się ułożyło, że ten mecz będzie decydował o tym kto zagra w play-off. Będzie na pewno bardzo zacięty i emocjonujący, a drużyny będą gryźć parkiet. Mam nadzieję, że w tej twardej walce nie będzie żadnych kontuzji oraz nie będzie to mecz na niskim poziomie. To ma być mecz walki. Szkoda, że w kolejnej fazie nie może grać 9 drużyn bo i Asseco i Śląsk i AZS zasłużyły na play-off. Krzysiek Szubarga jeszcze nigdy nie opuścił play-off dlatego może być to dobry talizman dla akademików.
Mój typ: AZS +7

Woy: Śląsk nie przegrał w tym sezonie żadnego z dwóch spotkań z Akademikami (MP i PP) a to znaczy, że będzie się czuł mocno przed własną widownią. Ponadto nawet podczas przegranych w Koszalinie, oba mecze były mocno na styku i Śląsk przegrywał je pechowo, w ostatnich sekundach meczu. Nie wyobrażam sobie nic innego jak mecz walki o każdy centymetr parkietu.
Mój typ: +2 Śląsk

W. Konieczny: Hit kolejki i równocześnie bodaj najważniejszy mecz tego sezonu! Zwycięzca bowiem bierze wszystko, przegrany żegna się z sezonem. Dla obu zespołów taka sytuacja byłaby katastrofą, tym bardziej, że dotychczasowe wyniki w dolnej szóstce obie ekipy mają świetne (btw. – przy potencjalnej porażce AZS-u Akademicy nie weszliby do PO mimo bilansu 8-2 w dolnej szóstce!). Szanse obu drużyn są moim zdaniem równe, a o wygranej zadecydują niuanse. Dla Śląska kluczowa jest dobra,postawa Kikowskiego i Johnsona (Miller i Sikba swoje zrobią na pewno), forma AZS-u zależeć będzie od tego, czy zagra Szubarga i w jakiej dyspozycji będzie Dunn (x-factorem może się zaś okazać, po raz kolejny, Wołoszyn). Zaryzykuję i obstawię AZS, choć uważam, że oba zespoły zasłużyły na PO.
Mój typ: AZS +2

Turów – Czarni

S. Nolbertowicz: Wszystkie mecze w szóstkach będą przebiegały pod dyktando gospodarzy. Zgorzelczanie są ostatnio w wyśmienitej formie i po tym co pokazały w ostatnim spotkani z Anwilem są murowanym faworytem całych rozgrywek.
Mój typ: Turów +16

Woy: Spotkanie w którym Turów odniesie łatwe zwycięstwo, a główny powód tego to chęć ogromna zajęcia pierwszego miejsca przed play offs i absencja po stronie Czarnych Garretta Stutza.
Mój typ: +12 Turów

W. Konieczny: Większych emocji się nie spodziewam – Turów wygra zdecydowanie i zapewni sobie pole position przed PO. Czarnym nie pomoże nawet kolejny świetny mecz Stutza.
Mój typ: Turów +11

Trefl – Anwil

S. Nolbertowicz: Włocławianie będą w stanie powalczyć jedynie przez około 15 minut oraz w ostatniej kwarcie. W reszcie meczu zabraknie im dłuższej ławki. Ciekawa konfrontacja powinna być na linii Sokołowski – Waczyński, którzy walczą o miejsce w kadrze trenera Taylora
Mój typ: Trefl +7

Woy: Aż żal bierze , że ten mecz pokaże Polsat Sport News, zamiast meczu o stawkę między AZS-em i Śląskiem. Wszystkie karty rozdane, Trefl zostaje trzeci, zagra w play offs z Czarnymi. Anwil z kolei zmierzy się z Rosą i będzie szukał swoich szans na mały finał PLK. Mój typ: +12 Trefl

W. Konieczny: Jak wyżej – gospodarze wygrają zdecydowanie, mają bowiem przewagę na każdej pozycji, Anwil zaś obecnie nie ma poważniejszych atutów. Może i nie będzie to mecz do jednego kosza, ale większych emocji się nie spodziewam.
Mój typ: Trefl +11

Stelmet – Rosa

S. Nolbertowicz: Stelmet łatwo upora się z drużyną z Radomia. Ostatnio jedyną bronią mazowszan są trójki, których drużyna oddaje naprawdę bardzo dużo. Stelmet czeka mecz z kategorii łatwych i przyjemnych. Znów na więcej minut mogą liczyć Cesnauskis, Sroka czy Kucharek.
Mój typ: Stelmet +31

Woy: Spodziewam się rekordowo niskiej widowni na hali Mistrzów Polski. W tym samym czasie Marcin Gortat i Washington Wizards będą walczyć z Chicago Bulls o trzecią wygraną w pierwszej rundzie play offs NBA. Mój typ: +6 Bulls/ +16 Stelmet

W. Konieczny: Tak się złożyło, że w ostatniej kolejce cała pierwsza trójka mierzy się u siebie ze słabszymi rywalami i w żadnym z tych spotkań nie upatruję niespodzianki. Stelmet łatwo rozprawi się z Rosą, dla której będzie to fatalne zwieńczenie tak udanie rozpoczętej rundy.
Mój typ: Stelmet +18

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *