Uros Nikolić dołączył do PGE Turowa

Turow_Zgorzelec-logo-49E9D062C1-seeklogo.com27-letni środkowy z Serbii – Uros Nikolić – jest ostatnim wzmocnieniem aktualnych wicemistrzów Polski, PGE Turowa Zgorzelec. Zawodnik, który w swojej karierze reprezentował barwy Mega Vizury, Krki Nove Mesto, Crveny Zvezdy Belgrad, MTP Skopje oraz Radnickiego Kragujevac wzmocni podkoszową rotację trenera Miodraga Rajkovića i będzie walczył o minuty na parkiecie z Damianem Kuligiem i Ivanem Zigenarovićem.

O wzmocnieniu strefy podkoszowej Turowa mówiło się od kilku dobrych dni, a pierwszy o transferze do przygranicznego klubu doniósł agent zawodnika, reprezentujący doskonale znaną w Polsce agencję BeoBasket, Aleksander Avlijas (ex zawodnik kilku polskich klubów m.in. Turowa).

Nikolić to mobilny jak na swój wzrost – 207cm – zawodnik, mogący operować bliżej kosza jak i na półdystansie. Wydaje się, że jego słabszą stroną jest walka w obronie. Podczas bieżących rozgrywek ligi Adriatyckiej i Eurocup notował zbliżone średnie punktów i zbiórek (8.2 pkt i 3.5zb). Ponadto zaraz po jego odejściu z Igokei Aleksandrovac były już zespół Serba zakontraktował świetnie znanego w Polsce, Roberta Rothbarta (wcześniej grał w drugiej lidze tureckiej).

– Zależało nam na pozyskaniu zawodnika, który będzie w rytmie treningowym. Wkraczamy bowiem w decydującą fazę rozgrywek i nie moglibyśmy dopuścić do pozyskania zawodnika z widocznymi brakami w przygotowaniu fizycznym. Uros tak naprawdę do samego końca grał i trenował dla Igokei. Przeszedł do naszego klubu „z dnia na dzień”. Dziś udało się dopełnić wszystkich formalności. Zawodnik pozytywnie przeszedł testy medyczne i został przez nas zgłoszony do rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki. Kontrakt został podpisany do końca bieżącego sezonu możliwością przedłużenia o kolejny – mówi Waldemar Łuczak, prezes PGE Turowa Zgorzelec.

Nikolić ma być wzmocnieniem dającym różnicę Turowowi w starciach ze Stelmetem Zielona Góra czy Treflem Sopot. Przy słabej postawie, zmagającego się z urazem kolana Ivanem Zigenarovićem, może on się stać pierwszo piątkowym graczem i być może jego osoba pozwoli wywalczyć zgorzelczanom pierwsze – historyczne – złoto Mistrzostw Polski.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *