Mecze w szóstkach: typowanie XXV kolejki

PGE Turów Zgorzelec – Anwil Włocławek (środa)

Sz.Nolbertowicz: Po ostatniej wygranej Anwilu z bezpośrednim rywalem z tabeli morale tego zespołu na 100% wzrosły i czują się pewniej. Ciekawe czy Turów zaliczy teraz serię taką jak w grudniu? Mimo wszystko, myślę, że Turów ze względu na swoją determinację i przewagę własnych kibiców wygra ten mecz.
Mój typ: Turów +6

W.Konieczny: Włocławianie w ostatnim meczu z Czarnymi zaprezentowali się bardzo dobrze, a duet Kostrzewski-Mijatović rozegrał chyba najlepszy mecz w sezonie, z drugiej zaś strony zgorzelczanie przegrali już dwa mecze z rzędu, co nie zdarzyło im się od bardzo dawna. Pewne rzeczy dwa razy z rzędu się jednak nie zdarzają, dlatego też trzecia porażka z rzędu Turowa nie stanie się faktem – we własnej hali JPP i ekipa udowodnią swoją przewagę nie dając najmniejszych szans podopiecznym Bogicevicia.
Mój typ: Turów +11

 

Woy: Pojedynek stałego wicemistrza z Mistrzem z 2003 roku.Niestety uno.importante zostają problemy finansowe Anwilu, ale znając charakter zespołu z Kujaw oraz nastawienie zawodników to na brak emocji nie będziemy narzekać. Atut Turowa to długa ławka, ale musimy dodać, że kiedy Turowowi nie siedzi trójka to ciężko zgorzelczanom o wygraną. Milija Bogicevic powinien przede wszystkim skoncentrować obronę na zatrzymaniu dystansowego grania.
Mój typ: Turowa +7

 

Stelmet Zielona Góra – Energa Czarni Słupsk (środa)

Sz.Nolbertowicz: Wydaje mi się, że próżno tu szukać jakichkolwiek szans Czarnych. Są słabsi w każdym aspekcie i na każdej pozycji i jeżeli Stelmet nie przejdzie obok meczu powinien to spotkanie spokojnie wygrać.
Mój typ: Stelmet +15

W.Konieczny: Fatalna seria Czarnych trwać będzie dalej – Stelmet wrócił już na właściwe tory i nie powinien mieć większych kłopotów z pokonaniem słupszczan, którzy wyrastają na outsidera górnej szóstki i nie mają zbyt wielu atutów, by powalczyć w Zielonej.
Mój typ: Stelmet +10

Woy: Podejrzewam, że Czarni nie będą starali się zdominować meczu z Mistrzami, a postawią na mocną obronę i ewentualne lekceważenie ich sił przez Stelmet. W zespole Urlepa dzieje się źle a kolejne porażki rodzą pytanie, co jest złego w obozie Słoweńca (płatności? Ciężkie treningi pod decydującą fazę??) .
Mój typ: Stelmet +9

Trefl Sopot – Rosa Radom (środa)

Sz.Nolbertowicz: Rosa gra bardzo ciekawą koszykówkę i na 100% łatwo skóry nie odda. Trefl jednak udowodnij ostatnimi meczami, że będzie się liczył w walce o Mistrzostwo Polski. Tym meczem sopocianie mogą potwierdzić swoją dobrą dyspozycję.
Mój typ: Trefl +7

W.Konieczny: Hit kolejki – Rosa „czarny Koń” Radom kontra sopocianie, którzy wciąż walczą o wbicie się do pierwszej dwójki. Choć gra Trefla wciąż nie do końca mnie przekonuje, obstawiam właśnie ich zwycięstwo, tym bardziej, że limit szczęścia radomian chwilowo się chyba wyczerpał i przynajmniej z Sopotu wrócą na tarczy – łatwo pola jednak nie oddadzą.
Mój typ: Trefl +4

Woy: Pamiętamy zacięte ostatnie spotkania obu drużyn. Niedoceniana Rosa tymczasem znów zrobiła nam niespodziankę odgrywając Turów. Nie wierzę by gracze Dariusa Maskoliunasa nie czuli respektu przed rywalem. Zapowiada się dobry, zacięta rywalizacja.
Mój typ: Trefl +5

Stabill Jezioro Tarnobrzeg – Kotwica Kołobrzeg (środa)

Sz.Nolbertowicz: Ten mecz jest z serii tych których aż nie chce się oglądać. Mimo wszystko stawiam na polskich „Lakersów”.
Mój typ: Jezioro +4

W.Konieczny: Antyhit kolejki, który nie ma większego znaczenia dla układu tabeli – chyba, że rozpatrujemy kwestię walki o uniknięcie ostatniego miejsca. W meczu słabych ze słabszymi lepsi okażą się ci pierwsi – czyli Stabill.
Mój typ: Jezioro +3

Woy: Jedna z ostatnich szans Stabilu na wygranie spotkania w 2 fazie. Amerykanie Dariusza Szczubiala mogą zrobić różnicę oraz powinni przechylić wygraną na swoją stronę. To będzie spotkanie ataku i skuteczniej grający zwyciężą. O obronie możemy zapomnieć;-)
Mój typ: Jezioro +7

Polpharma Starogard Gdański – AZS Koszalin (środa)

Sz.Nolbertowicz: Faworytem jest AZS Koszalin, ale Polpharma dzielnie walczy. Szkoda, że tak późno się obudzili i mają małe szanse na play-off. Wręcz matematyczne i przy dobrym układzie innych spotkań. Natomiast AZS jeśli myśli o play-off to to spotkanie musi koniecznie wygrać.
Mój typ: AZS+5

W.Konieczny: Czyżby sensacja i druga wygrana AZS-u na wyjeździe? Coś czuję, że tak, tym bardziej, że mimo kiepskiej gry Akademicy zaczęli wreszcie wygrywać, a to zwycięstwo jest im niezwykle potrzebne, jeśli chcą nadal liczyć się w walce o PO.
Mój typ: AZS +3

 

Woy: Koszalinianie już przegrywali z Farmaceutami i nie raz mieli płatanego figla przez graczy z Kociewia. Zapowiada się mecz walki a Diabły będą podrażnione przegraną ze Śląskiem. Akademicy z kolei potrzebują wygrać by gonić Śląsk i Asseco, w drodze o play offs. Krzysztof Szubarga kontra Courtney Eldridge to konfrontacja numer 1 potyczki.
Mój typ: AZS +4

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *