Naszkosz: Typowanie XXI kolejki TBL

Polpharma – Stelmet (sobota)

W. Konieczny: Koszalińska wpadka już się nie powtórzy – Stelmet jest zdecydowanym faworytem i bez trudu pokona Polpharmę, dla której ten sezon jest już stracony, niestety.
Mój typ – Stelmet +15

Woy: Debiut amerykańskiego combo Terrella Stoglina to największe wydarzenie potyczki na Kociewiu. Jedyne nurtujące nas pytanie to rozmiary porażki , skazanej na pożarcie, Polpharmy?
Mój typ: +20 Stelmet

Stabill Jezioro – Kotwica

W. Konieczny: Mecz na dnie tabeli – po zaciętej walce i kiepskim meczu wygrają gospodarze, liczę jednak na to, że z dobrej strony pokaże się J.J. Montgomery, który powinien się już wkomponować w zespół.
Mój typ – Jezioro +4

Woy: Po odejściu z zespołu Karrona Johnsona Kotwica ma coraz mniej atutów. Atutami Dariusza Szczubiała na pewno będzie liczna grupa amerykańskich zawodników, wspartych Marcinem Nowakowskim. Dla gospodarzy będzie to ważny mecz, przed spotkaniami w dolnej szóstce (czytaj poprawiony bilans), dlatego uważam, iż nie odpuszczą rywalowi i zagrają na wysokiej mobilizacji.
Mój typ: +12 Jezioro

Anwil – Energa Czarni

W. Konieczny: Bardzo ciekawy mecz, w którym zmierzą się dwie wyrównane ekipy – w gorszej sytuacji kadrowej są ostatnio goście, natomiast w znakomitej dyspozycji jest lider Anwilu, Dulkys, i to on przesądzi o wygranej włocławian.
Mój typ – Anwil +4

Woy: Hit kolejki wg mnie. Anwil ma mniej atutów w konfrontacji z Czarnymi, przede wszystkim kiedy spojrzymy na graczy podkoszowych. Następnie pozycję rozgrywającego obsadzić można tercetem Śnieg, Hulls, Zimmerman – natomiast po stronie Anwilu jest tylko Callahan. Jeśli w Słupsku uporano się z wypłaceniem gotówki (której nie było na kontach graczy przed meczem z Treflem) to goście powinni wygrać to spotkanie.
Mój typ: +6 Czarni

Śląsk – Trefl

W. Konieczny: Porażka wrocławian oznacza, że wypadają z wyścigu o górną szóstkę i trudno mi sobie wyobrazić, że coraz lepiej grający sopocianie mieliby sobie nie poradzić ze znajdującym się w rozsypce Śląskiem.
Mój typ – Trefl +4

Woy: Mimo absencji Pawła Leończyka (rehabilitacja po zabiegu) to ciągle wicelider tabeli PLK jest faworytem. Powody są dwa , Trefl jest na fali wznoszącej i chce zająć jak najwyższe miejsce przed play offs, natomiast Śląsk gra bez Danny Gibsona (Achilles) oraz odchodzącego Nikoli Malesevića. Mocniejsza rotacja i zarazem szersza powinny dać kolejne zwycięstwo ekipie Dariusa Maskoliunasa.
Mój typ: +16 Trefl

AZS Koszalin – Rosa (Polsat Sport News, niedziela 20:00)

W. Konieczny: Hit kolejki, przynajmniej z dwóch powodów – z jednej strony jest to kluczowe spotkanie w kontekście walki o górną szóstkę (AZS musi wygrać, porażka Akademików bowiem w praktyce promuje Rosę), z drugiej zaś po półrocznej przerwie do PLK wraca Krzysztof Szubarga, którego debiut w barwach AZS-u walnie powinien przyczynić się do wygranej gospodarzy.
Mój typ – AZS +6

Woy: Debiut Krzysztofa Szubargi, a zarazem konfrontacja drużyn walczących ciągle o TOP6. Na pierwszym planie będzie pojedynek środkowych Harris/Trybański vs. Archibeque. Dalej będziemy patrzyli w stronę strzelców czyli Lucious i Dłoniak kontra Brandwein i Dunn. Akademicy są mocni we własnej hali a na solidną Rosę to może nie wystarczyć. Radomianie ustabilizowali formę i nawet w meczu z Turowem byli bliscy sprawienia sensacji. Pytanie numer jeden, jak zaprezentuje się w nowym otoczeniu nowy rozgrywający Akademików? Dwa treningi z zespołem to może być zbyt mało na pełne zrozumienie i czytanie intencji kolegów. Mój typ: +8 Rosa

Pin It

2 komentarze/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *