Sek Henry zawieszony za doping!

Obrońca AZS-u Koszalin, Amerykanin Sek Henry został zawieszony przez Polską Ligę Koszykówki w związku z pozytywnym wynikiem kontroli antydopingowej, prowadzonej tuż po meczu przeciwko Anwilowi Włocławek. Zawieszenie na razie przełoży się na mecz ze Stelmetem Zielona Góra, a następnie sam gracz złoży wyjaśnienia w siedzibie PLK (5.marca). Jeśli informacje o przyjmowaniu niedozwolonych substancji się potwierdzą, to brązowemu medaliście z 2013 roku grozi kara do 2 lat zawieszenia!

Jak na razie oficjalnie nie wiemy jaką substancją wspomagał swój organizm Henry. 25-tego lutego PLK otrzymała zawiadomienie o naruszeniu przepisów antydopingowych w związku z przeprowadzoną kontrolą, po meczu we Włocławku. Chwilę później wydział dyscyplinarny PLK wszczął postępowanie. Na mocy przepisów regulaminu dyscyplinarnego PZKosz licencja okresowa Seka Henry’ego została zawieszona do czasu wydania orzeczenia w sprawie a to oznacza, iż zawodnik nie zagra w spotkaniu przeciwko Stelmetowi Zielona Góra.

Henry podczas bieżących rozgrywek jest zdecydowanym liderem Akademików, zdobywając średnio 15.7 PKT – 4.2 AS – 4.0 ZB. Przy jego potencjalnie dłuższym zawieszeniu Gasper Okorn będzie miał związane ręce, a prezesi klubu będą zmuszeni szukać wzmocnień, przed walką o play offs (w dolnej szóstce).

Pin It

3 komentarze/y

  1. Tutaj od razu zostały podjęte działania i od razu jak sprawa wyszła na jaw zawieszono zawodnika. A w sprawie Turowa? Cisza…. :/

    • Z jednej strony masz rację,z drugiej wyniki kontroli graczy Turowa nic nie pokazały.Nie wiemy po filmie ile wzięli oraz co dokładnie brali?Można mieć jedynie pretensje o brak zawieszeń do czasu wyjaśnień.

      • Prawda…ale skoro była afera, powinna być jakaś informacja, chociażby o tym, że to wszystko było zgodne z przepisami i że nie złamali reguł. A wyjaśnień jak nie było, tak nie ma…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *