Jordan Callahan nowym rozgrywającym Anwilu

Tak jak pisaliśmy kilka dni temu – działacze Anwilu musieli szybko załatać dziurę po odejściu Dusana Katnicia i wybór padł właśnie na Jordana Callahana, który sezon rozpoczął w Kotwicy Kołobrzeg. Jak narazie Amerykanin dobrze radzi sobie w naszej lidze i ze średnią blisko 16 punktów zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji strzelców Tauron Basket Ligi. Trzeba jednak przyznać, że w Kotwicy cała gra była uzależniona właśnie od niego, a najczęściej był jedyną opcją w ataku zespołu znad Bałtyku. W Anwilu także będzie musiał wcielić się w rolę lidera i spróbuje wywiązać się z tego zadania lepiej niż Dusan Katnic, wobec którego ogromne oczekiwania nie znałazły odzwierciedlenia na boisku.

Będzie to bardzo ważny transfer dla ekipy z Włocławka w kontekście końcówki sezonu. Anwil potrzebuje rozgrywającego, który będzie potrafił wnieść kolegów na wyższy poziom, ale także sam będzie kluczową postacią w ofensywie. Nie rozwiązuje to na pewno wszystkich problemów, które zgromadziły się wokół zespołu Milji Bogicevicia, ale Callahan powinnień być bardzo pomocny nowemu zespołowi. Wreszcie będzie miał okazje sprawdzić się w zdecydowanie lepszej drużynie i potwierdzić swoją klasę. Jak dotychczas Callahan rozegrał 16 spotkań na parkietach Tauron Basket Ligi podczas których notował średnie na poziomie 15,8 punktów, 3,6 asyst i 3,3 zbiórek. W nowych barwach zagra już w najbliższej kolejce, w której Anwil podejmie na własnym parkiecie Polpharmę.

O ile przenosiny Callahana do Włocławka powinny być powodem do radości dla fanów i działaczy z Włocławka, zupełnie inne nastroje panują w Kołobrzegu. Rotacja Kotwicy i tak była już ograniczona do 6 zawodników, a odejście najlepszego gracza z zespołu nie ułatwia sytuacji. Jeśli dodamy do tego fakt, że resztę składu stanowią kadeci, a Rafał Bigus ma już swoje lata to przyszłość nie może malować się w jasnych barwach. Prawdopodobnie do zespołu z Kołobrzegu prędzej czy później dołączy kilku zawodników, ale zdecydowanie lepiej by było, żeby wydarzyło się to wcześniej niż poźniej.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *