Kelati z powrotem w lidze ACB

Jak donosi agent gracza – Misko Raznatovic – Thomas Kelati podpisał kontrakt z hiszpańską UCAM Murcia, 16. drużyną hiszpańskiej ACB. Reprezentant Polski rozpoczynał ten sezon w barwach Laboral Kutxi wraz z Walterem Hodgem i notował średnie z 8 spotkań na poziomie 2.8pkt i 1.8zb grając 11 minut w meczu. 32-letni skrzydłowy związał się z nową drużyną do końca bieżącego sezonu.

Kelati w przeszłości występował już na hiszpańskich parkietach w zespołach Unicaja Malaga (2008-09) oraz Pamesy Valencia (następnie PowerElectronics – 2009/10). Teraz postara się wzmocnić trzecią od końca ekipę ligi ACB, legitymującą się bilansem 5-12 i przy okazji walczącą o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wcześniej, przed transferem powrotnym do ACB,  bronił też barw Chimek Moskwa (2010-12).

Wcześniej zawodnik był przymierzany do powrotu do Turowa Zgorzelec, ale wymagania finansowe gracza zablokowały działaczom Turowa możliwość sprowadzenia Kelatiego. Niestety zagadką pozostaje forma gracza, gdyż ostatnie tygodnie spędził on na opieką nad chorym synem i to na walkę o poprawę zdrowia dziecka, Kelati poświęcał  najwięcej czasu. Zawodnikowi życzymy powrotu do wysokiej formy!

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *