Koszykarski obieżyświat zawitał do Słupska

W roku 2003 wybrany został przez Golden State Warriors, z numerem 40 draftu, ale tak naprawdę w NBA zadebiutował w 2006. Po przygodzie z New Jersey Nets występował jeszcze w Niemczech dla Brose Baskets, we włoszech dla Air Avellino, w Bośni i Hercegowinie dla Siroki, następnie w czterech ukraińskich klubach (Budivelniku, Hoverli, BC Kiev czy Dnipro) , by ostatni sezon zakończyć w niemieckim Ludwigsburgu. Teraz pomoże w walce o medale ekipie Andreja Urlepa.

33-letni Derrick Zimmerman, który w poprzednich rozgrywkach Bundesligi zanotował średnie 8.2pkt – 5.2zb – 4.7as wzmocni 5. ekipę PLK , Energę Czarnych Słupsk. Rozgrywający ma wzmocnić rotację obwodowych graczy Andreja Urlepa, a ponadto wysokie notowania w defensywie (w 2006 roku był najlepszym obrońcą D-League w USA -> podobnie do Chrisa Johnsona oraz Stefhona Hannah z którymi również pracował słoweński szkoleniowiec) pozwolą na poprawienie wskaźników obrony słupszczan.

Transfer Zimmermana przesunie Jordana Hullsa na pozycję numer 2 a na debiut nowego Amerykanina w składzie trenera Urlepa poczekamy do 17. kolejki i meczu przeciwko Asseco Gdynia (oczywiście jeśli zawodnik przejdzie testy medyczne).

Przed laty Zimmerman popisywał się jeszcze takimi wsadami;-) teraz może efektownie prezentować się słupskiej widowni i do pary z Roderickiem Trycem.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *