Czarni zwalniają miejsce dla nowego rozgrywającego

Autor: Woy

Po nieudanej wyprawie do Zielonej Góry i po przegranym meczu z Mistrzami Polski zawrzało w ekipie rewelacji sezonu, Czarnych Słupsk. Zespół opuścił często niezgadzający się z Andrejem Urlepem – Michał Jankowski – a szkoleniowiec poprosił sterników zespołu o dokoptowanie do składu nowego playmakera. Spekuluje się, że w najbliższym czasie do ligi polskiej może wrócić Torey Thomas, któremu Czarne Pantery zaoferowały kontrakt do końca biegnących rozgrywek. Na celowniku jest też Jerel Blassingame, który dostał propozycję gry w Słupsku, ale sam gracz jednak niechętnie wypowiada się na temat ewentulanego powrotu do PLK.

Michał Jankowski notował 5,2 punktu, 1,3 zbiórki i 0,9 asysty na mecz. Natomiast otwarcie mówi się, że w kolejce do zwolnienia czeka już następny gracz młodego pokolenia – Jarosław Mokros. Głównym powodem w przypadku odcięcia ze składu Mokrosa byłby fakt niskiej efektywności w grze słupszczan, który notuje 1.8pkt i 1.3 zb w średnio 8 minut spędzanych pa parkiecie…

Jeśli faktycznie w Słupsku doszłoby do zatrudnienia Torey’a Thomasa to przy kontuzji Rodericka Trice’a automatycznie na pozycję rzucającego obrońcy przesunięty zostanie Jordan Hulls. Thomas, ex gracz Turowa Zgorzelec i MVP naszej ligi, bieżący sezon rozpoczął we francuskim Le Mans i podczas 5 spotkań nie błyszczał formą (zaliczając 7,2pkt i 2,4as w 21 minut). Być może w systemie Andreja Urlepa lepiej zafunkjonuje, a w PLK odzyska wysoką formę? Czekamy zatem na oficjalne potwierdzenie przy osobie nowego rozgrywającego Czarnych Panter (niekoniecznie też Thomasa).

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *