Czwarta z rzędu porażka Turowa w lidze VTB

Nie udało się odczarować hali przy ulicy Maratońskiej koszykarzom Turowa Zgorzelec. Podopieczni Miodraga Rajkovića, po emocjonującej wygranej w PLK, nie poszli za ciosem w silniejszych rozgrywkach ligi VTB. Co ciekawe miejscowi znakomicie otworzyli mecz i po pierwszych 10 minutach prowadzili już 27:16, a mimo tego przegrali…Była to czwarta z rzędu i jednocześnie siódma porażka wicemistrza Polski. Jednak nic w tym dziwnego skoro rywale w swoich szeregach mają tak uznane nazwiska jak Nikolas Zisis, Chuck Eidson i Kostas Kaimakoglou.

Zgorzelczanie dzięki skuteczności pary Tony Taylor – J.P. Prince zanotowali 11-punktowe prowadzenie po czym oddali pole gry gościom. W niej przebudził się ex gracz Los Angeles Lakers – Andrew Goudelock – który w całym meczu imponował celnością (13-17 z gry i 28pkt). Do końca pierwszej połowy przewaga miejscowych stopniała tylko do jednego punktu.

Uniks przeważał w strefie podkoszowej, w której to zdobył 42pkt. Ponadto gracze Andrei Trinchieriego agresywniej pracowali na wynik w obronie, wymuszając na gospodarzach 18 strat piłki (przy swoich 13). Co najważniejsze – gracze Uniksu – znakomicie spisywali się w ofensywie trafiając na 68% skuteczności za dwa punkty. Aż 37 oczek swojej drużynie przynieśli rezerwowi , przy tylko 7 punktach ławki Turowa.

Tuż po przerwie Rosjanie zadali ostateczny cios i ich solidna obrona w połączeniu ze zbilansowanym atakiem przyniosła 11 punktów zaliczki. Jak się później okazało trzecia odsłona okazała się kluczową, dla wyniku spotkania, po której zgorzelczanie już się nie podnieśli.

PGE Turów z bilansem 2-7, zajmuje przedostatnie dziewiąte miejsce, a Uniks jest liderem tabeli. W następnej kolejce (12 stycznia) Turów zmierzy się na wyjeździe ze Spartakiem St. Petersburg, z którym w pierwszym meczu wygrał 77:65.

Wynik: PGE Turów Zgorzelec – Uniks Kazań 74:88 (27:16, 16:26, 14:26, 17:20)

PGE Turów Zgorzelec: Tony Taylor 21, Filip Dylewicz 19, J.P. Prince 10, Damian Kulig 7, Łukasz Wiśniewski 3, Ivan Zigenarovic 14, Jakub Karolak 0, Denis Krestinin 0, Piotr Stelmach 0.

Uniks Kazań: Andrew Goudelock 28, Ian Vougioukas 15, Nikolaos Zisis 14, Kostas Kaimakoglou 9, Tywain McKee 8, Dmitrij Sokołow 6, Charles Eidson 6, Maksim Szeleketo 2, Paweł Antipow 0, Paweł Sergiew 0, Nikita Kurbanow 0.